Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: C5 1.6 HDi
eger
13.07.2011 16:37 - Re: C5 1.6 HDi
99
theone - vim, co jsem si kupoval a proc.
Vzhledem k tomu, ze jsem vedel, jake trasy budu jezdit a vzhledem k tomu, ze vim, jakym zpusobem jezdim, jakou rychlosti a s jakym nakladem (vetsinou sam a temer prazdny), jsem se rozhodl prave pro motor 1.6 HDI. Pri stabilnich otackach odpovidajicich ryhlosti 130 km/h ten motor neni nijak extremne namahany. Ani prevodovka. Ani spojka. Uvedom si, ze jsem v prerove nastartoval, u prostejova jsem dal za 5, nasadil 130 km/h a auto jsem odstavil po 4 hod na 30 min na rozvadove pri prestavce v mekaci. A pak dalsi 4 hod do kaiserslauternu. Za tech 900 km a rekneme 8-9 hod jizdy jsem 10 x radil a 20 x brzdil.
Myslim, ze kdybych jezdil 9 hodin po morave, radil byh min 500 x a brzdil 1000 x.
No a jako clovek znaly letecke a jine techniky vim, ze na tento styl jizdy je 1.6 HDI naprosto dostacujici. Zadne akcelerace, zadne jezdeni limitni ryhlosti na hranici max povolenych otacek motoru. Proste jizda zvana "kochacka".
Neznam rozdil v technike specifikaci C 1.6 HDI a 2.0 HDI, ale pokud by oba tyto vozy mely tu samou prevodovku, urcite by se silnejsim motorem odesla drive... Ale myslim, ze dvoulitr ma sestikvalt...

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator