Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: C5 1.6 HDi
eger
02.07.2011 23:33 - Zkusenost s C5 1,6 HDI
99
Dobry den, tak jsem si v roce 2005 koupil novou C5 1,6 HDI (5dveri). Dnes mam najeto 215000 Km. A zkusenost?
Po 5 tis vymena palivoveho cerpadla - hura, bylo to v zaruce
Od 10000 trvale, ale mirne vibrace ve volantu, neodstraneno doposud, kola vyvazuju na citlivost 1g
Dale uz jen vypis - dvakrat pretesnovane vstriky, FAP meen po 180000, Zadni loziska menena po 60000, po 190000 bylo nutno menit spojku, setrvacnik, udelal jsem rovnou i rozvody, kdyz to bylo rozhozene... celkem 45000 Kč, potom nasledovala vymena hadice k posilovaci rizeni, vymena ventilatoru chlazeni motoru (10000 Kč!!!). Dale, i kdyz mam po celou dobu nastavenou nejvetsi rozbihavost, neustale se mi sjizdi predni kola tak, ze vnejsky jsou sjete driv. prevodovka zacala hucet po 200000, takze nutna vymena sady lozisek prevodovky - 16000 Kč. Po vymene lozisek v prevodovce bude nutno odhalit, co zlusobuje jiny hukot, asi loziska prednich kol.
Podotykam jedno - z tech 215000 km je najezdeno min 170000 po dalnici olomouc - kaiserslautern a zpet, rychlost 130 v nemecku nekdy 150 km/h. Auto bylo vzdy ve znackovem servisu servisovano v intervalu predepsanem vyrobcem, pouzivam predepsany olej. Nejvice jsem se podivil, kdyz technik ocenil, ze mam jeste original turbo, ze tech 21500 je uz pres zivotnost a ze vymena je za dvermi.
Jeste navic se mi blokuje leve predni kolo, brzdovy trmen sam od sebe zacina brzdit, nutna vymena obou. A lanovody rucni brzdy jsou spatne, nekde jsou prodrene. A zadni brzdice jsou jaksi taky poskozene v dusledku soleni silnic....
A pocitac mi ukazuje spotrebu o litr mensi, nez ve skutecnosti je. A po 6000 km se pocitac sam zresetuje.
Vrzani plastu uvnitr neresim, posloucham Ozzyho, odlepeni calouneni stropu u patych dveri proste prehlizim...
Zaverem, verim, ze jsem si proste koupil spatny kus.... Mam pocit, ze kdybych nejezdil po dalnici ale po praze, po 100000 km by se to auto muselo rozpadnout.
Jake mate zkusenosti vy?
Dekuji za pozornost.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator