Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Příjem GPS uvnitř auta s pokovenými skly
alx
27.06.2011 21:19 - Re: Příjem GPS uvnitř auta s pokovenými skly
Administr?tor
Citronek napsal(a):
Mozna to je nahoda ale zda se mi,ze pri C5 se mi ztraci signal na navigacich celkem casto ...
jak na PDA tak i na tomtom910 ...
muze to delat atermicke sklo ?
pred C5 za posledni 4 roky mi tak casto "nepadala" navigace jako ted ,tak asi nejakou roli to hrat bude...
dneska jsem to zkousel na HTC Desire HD - Sygic a zatim signal neztratila ,tak uvidim...
jake mate zkusenosti s atermicke sklo vs. gps ???

Ano, je to sklem, respektive ne sklem jako takovym, ale tou vrstvou ktera na skle je. Osobni zkusenost s nekolika typy GPS, starsimi i novymi.

Je pravda ze novejsi chipy ktere se dnes v GPS prijmacich pouzivaji uz se s tim dokazi vyporadat mnohem lepe.
Take je pravda, ze jakmile se GPS jednou chyti (napriklad mimo auto) tak potom uz se vetsinou neztrati. Problem ale nastane jakmile vjedes do lesa s hustym porostem, ve meste do ulice s vusokymi domy apod. To se pak snizuje presnost atd.
Na prijem pak ma vliv i umisteni, cim by telefon, nebo jiny prijmac byl nize (napriklad na sedadle spolujezdce), tim by byl prijem lepsi. Je to proto, ze ma vyhled bocnimi okny. Ty ale nesmi mit na sobe folie, ktere zpravidla obsahuji take kovovou vrstvu a prijem tlumi

jaky vliv okno ma se da vyzkouset tak, ze vezmes GPS, a presunes jeji antenu do prostoru vlevo, nebo vpravo od zpetneho zrcatka, zde jsou male plochy o velikosti cca kreditni karty, kde je pokoveni vynechano. Uvidis, jak se zvedne sila signalu z jednotlivych satelitu a ze dalsi pripadne pribydou. Tyto dve plochy vyrobce ponechal proto, aby bylo mozne v aute bezproblemove pouzivat terminaly pro mytne na dalnicich a jine prijmace/vysilace, ktere na jinych mistech diky pokovene vrstve okna maji utlum a tim je omezena jejich funkcnost. Stejne tak jako u prijmace GPS.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator