Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Rozvody - diesel
TomasT
22.05.2011 22:38 - Re: Rozvody - diesel
99
Tak jsem si udělal v sobotu pracovní odpoledne a už má autíčko nové rozvody.
Jak všichni píší, při koupi z bazaru udělat co nejdříve - já to stihl po 14 měsících a 20 tis. km.
A musím říct, že stav kladek i řemene byl takový, že by to klidně ještě dalších 80 tisíc km vydrželo (do 240 tisíc). I vodní pumpa vypadala vcelku zánovně, takže jsem si její výměnu odpustil a novou uložil na někdy příště. Na pohled byl v nejhorším stavu plochý řemen (drobné prasklinky na vnější straně).
Když jsem po kompletaci zjistil, že mi žádný díl ani šroub nezbyl, tak jsem si říkal, že jsem musel udělat nco špatně (obvykle mi něco zbyde ), ale asi je to OK, 80km zpět do Prahy bez problémů.
Pár postřehů pro případné další automechaniky amatéry:
- není se čeho bát, zvládne to každý, kdo umí používat šroubovák a gola sadu.
- zkontrolovat si předem, zda máte k dispozici torx 50, imbus 6 mm a v gola sadě mimo jiné oříšky vel 16 mm a 18 mm (na kryty se hodí i vel. 7 mm) - já tu 16ku a 18ku neměl (jen očkové klíče) a trochu chyběly (nedokázal jsem sundat část závěsu motoru).
- dle návodu se má odpojit i výfuk a obě hadice k intercooleru - není to potřebné.
- při některých úkonech se hodí druhý pomocník - např. nastavení a zajištění napínací kladky rozvodů (ale určitě by to šlo i sólo)
- pro označení polohy řemene a vlastní klid se hodí udělat si na kolech a řemeni značky lihovou fixou - snadno se ujištíte, že je vše správně.

A k tomu pár fotek mobilem jako bonus:

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator