Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Onboard kamera (DVR do auta)
zdenekb
04.05.2011 14:27 - Re: Onboard kamera (DVR do auta)
99
Upevnění kamery:
Dostal jsem kameru s velice humpoláckým přísavným držákem, se kterým není možné ji schovat za zrcátko. Testuji alternativní řešení:
- železný pant cca šířka 2cm a délka 5cm. Čep pantu nahrazen šroubem M4 se samojistnou maticí. To umožňuje zajistit pant v potřebném úhlu otevření.
- do jednoho ramene pantu vyvrtána díra tak, aby se dala přichytit kamera. K uchycení kamery použit starý šroub z brašny foáku (dá se koupit ve fotobazarech. Závit je 1/4"x20, tedy čtvrt palce průměr a stoupání 20 závitů na palec. Metrický šroub do kamery bez poškození závitu nedostanete.)
- (pant olepen černou folií. Vypadá to líp)
- na přední sklo se přilepí neodymový plochý magnet, cca 2x3cm, tlouška 3-4mm by měl stačit. Pro test jsem použil magnet z vadného pevného disku z počítače (jsou tam vevnitř přilepené dva, tvar úseče mezikruží) a drží jak bejk (musí být neodym, ferit to neudží)
- magnet mám provizorně přilepený ke sklu oboustrannou páskou. Pokud nevydrží letní horka, přilepím lepidlem na zrcátka
- takto uchycená kamera se ani nehne. Sundává se stažením pantu-držáku z magnetu do strany
- (magnety je možné také koupit na www.unimagnet.cz)

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator