Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Ventilátor topení / C5 I / II
baša
05.12.2010 00:39 - Re: Ventilátor topení / C5 I / II
99
Mě se to stálo také , na podzim mi přestal fungovat ventilátor . Po nastartování na pár vteřin se objeví 2-3 černá políčka a pak zmizí a nelze regulovat ani pustit ventilátor. Když začaly mrazy tak jsem začal mít problémy s odmrazováním oken a vůbec v autě byla zima. Po přečtení vaších příspěvků , jsem se rozhodl , že se do toho pustím sám , ale dřive jsem návštívil několik servisů a autoeliktrikářů , nejlevnější z nich chtěl pouhých 4000-5000,- s tím , že tam bude vadný modul či regulátor. šel jsem do prodejny GM Electronics a koupil jsem ten tranzistor IRFP064N za 52,- kč a pustil jsem do jeho montování. odmontoval jsem skřinku spolojezdce (zde bylo 8 torzových šroubů) a tapecírum co je pod ní (1 šroub) , trvalo mi to cca 20 minut. regulátor jsem odmontoval (2 šrouvy) Z krabičky nebo z regulátoru jsem pájkou vyndal vadný tranzistor , šlo to síce z těžka , ale povedlo se mi to asi během 15 minut. Nový tranzistor jsem namontoval a celý regulátor jsem vrátil na místo. Byl jsem moc zvědavý na reakci ventilátoru. než jsem vrátil skřínku spolujezdce jsem auto nastartoval a pro mou radost všechno fungovalo jak má být a spadl ze mě ohromný balvan. Právě diky vaším poznatkům jsem ušetřil cca 5000-10000,- kč. Rád bych poděkoval všem, kteří k této problematice přispěli.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator