Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Intercooler nebo váha vzduchu
JirkaŘ
27.10.2010 08:52 - Re: Intercooler nebo váha vzduchu
Za?iato?n?k
Juzek : No právě... všiml jsem si že intercoolery u motorizace 2,2 HDi a 2,0 HDi je stejný , ale taky má stejnou nemoc - má praskliny ve spodní částí. Četl jsem o tom, viděl fotky, slyšel i v servisu... ale doposud jsem nikde neviděl postup výměny, proto jsem s tím chtěl přijít. (U motoru 2,0 HDi toho možná se sundá méně) Cena nového dílu (Valeo)je od 3700 kč do cca 4600 kč , ale pokud se najde šikovný opravce tak do tisícovky je zase v pořádku. Zkus hledat v okolí KDO u vás dělá chladiče. Já jsem našel jednoho takového, pána už v důchodu, který tuhle činnost dělá 20 let na živnost. Měl jsem o něm reference od jiných už od dřívějška... tak jsem jel hned za ním. (Dělá všechny druhy chladičů - olejové, na klimatizaci, intercoolery a samozřejmě na vodu / je jedno jestli na osobní, nákladní či motorky.... dělá všechny)
Za hodinu si pro něj jedu a pak si budu zase "hrát" u auta...

Takže... mám hotovo ! Doplním ještě pár poznatků... Ten opravce ještě včera večer provedl tlakovou zkoušku, zvýšil tlak na 1,5 atmosféry a... objevil 3. malinkou dírku, takže opravil i tu 3. stranu intercooleru a pro jistotu to samé udělal i u 4. strany. Opravené jsou tak všechny 4 rohy spodní části intercooleru. Zaplatil jsem 600 kč za opravu a doma pak vše smontoval.... Pocity ? Řekl bych, alespoň co jsem auto projel, že te turbo skutečně "nakopne" motor a zatlačí do sedačky.... Vím že určitě zabíralo okolo 1600 - 1800 otáček, ale ne tak razantně jako nyní. Prostě už tam byly úniky tlaku. Takže.... jsem spokojen. Přikládám tady ještě fotky opraveného intercooleru ze kterých je patrné kde byly praskliny. Je možné že TO samé mají i ostatní majitelé "zamaštených" intercoolerů....

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator