Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Zimní pneu na C5
MichalJ
17.01.2010 13:55 - Re: Zimní pneu na C5
99
Krtek napsal(a):
no to opotřebení nejde určit protože každá guma vydrží jinak. a zrovna u zimních je třeba je sjet do tří letpak strácí schopnosti já je třeba ani nestíham sjet proto od letoška budu jezdit jen na zimních protože při mejch 15tis km za rok to prostě nem cenu přehazovat.


U jednoho auta taky nepřezouvám. Autem se ročně najede max 9-10tis km a pokud auto jede, tak jede standardní jízdou bez extrémů. Tak jsou tam stále zimní. Hodně jsem to konzultoval s gumařema a jasný, v létě zimáky ubejvaj víc, jízdní vlastnosti horší - asi ano , ale podle mého spíš v mezních situacích a je to fakt o způsobu jízdy. Životnost pneu - nejde přece jen o sjetý vzorek, ale pneumatika je prostě jen guma a+.. a ta prostě ztrácí po 4-5ti letech své vlastnosti gumy - měkkost, pružnost atd. Kdybych měnil letní /zimní tak vyhazuju gumy lehce ojetý po cca 20tis km a kupuju nový a nebo na sadu jezdím 8-10let a to je možná horší než zimáky v létě. Takhle sada vydrží 3 roky a pak dávám nový. O loby výrobců pneumatik jsem taky přesvědčen, že dle jejich názoru je nutné měnit pneu nejlépe dle sezón . Od všeho je trochu pravda.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator