Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Dodatečná montហpředních mlhových světel / C5 I
alx
13.04.2008 00:13 - Dodatečná montហpředních mlhových světel / C5 I
Administr?tor
Tak jsem po nejake dobe konecne finalne zprovoznil namontovane predni mlhovky.
Mechanicka cast je asi na kazdem, ja jsem zvolil uchyceni primo na naraznik, pomoci plechovych uhelniku prinytovanych do plastu narazniku.

Elektricka cast se zdala ze zacatku slozita, proto mi nejakou dobu od mechanicke montaze trvalo kompletni zprovozneni.
Kdyz jsem se nakonec odhodlal rozebrat BSM s tim ze zjistim, kde chybi rele a kam by se bylo mozne napojit, zjistil jsem, ze rele v aute jiz osazene je a dokonce existuje i kabelaz ke svetlum samotnym. Toto rele, vcetne pojistky je v pojistkove skrince umistene v motorovem prostoru viz obrazky:
.link.
.link.
.link.

Nakonec tedy stacilo nechat si diagnostikou aktivovat funkci prednich mlhovych svetel a nepojit se na stavajici instalaci, viz obrazky. Zvolil jsem navic jeste jedno vlastni rele s pojistkou, sichr je sichr

Mlhovky se zapinaji tak jakoby byly z vyroby, tedy prstynkovym ovladacem na leve pacce svetel. Prvnim pootocenim se zapnou predni vcetne kontrolky na pristrojove desce a druhym pootocenim zadni mlhovky.

Tady je vysledek, zvolil jsem do mlhovek totiz zarovky od Osramu s nazloutlym svetlem a o 30% vyssi svitivosti, ktere jsou "pry" lepsi do mlhy:


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator