Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Problémy s topením v C5 I - klapky
petrik1
10.04.2008 19:32 - Re: Problémy s topením v C5 I - klapky
99
Takze problem s klimou som to vyriesil. dufam ze to vydrzi dlhodobejsie. Ako som zistil toto je vyrobna vada v c5, resp. v tej plastovej skatuly valeo za 18000! Problem je s ohlodanymi(vydrate) puzdrami (diera s hviezdicovym tvarom v jednej casti skosena) sposobene servom. Ma to 2dovody: 1. Ten plast od valea je totalne makky shit 2. Kalibracia natocenia klapiek s riadenim klimatizacie je riesena na hovno - po nastartovani vsetky serva tocia klapku nadoraz do jednej strany. Ked dosiahne doraz, tak by sa v serve mala preskovat "spojka". Po zastaveny uz riadenie vie ze klapky by mali byt nadoraz a on uz vie odratat pocet krokov aby ho dostal do pribliznej polohy. Na presnejsie vyladenie teploty uz potom pouzia teplomery, pomaly postupne doladuje servo aby dosiahol pozadovanu teplotu.To servo ma ale obrovsky prevod a ohromnu silu. Akurat tie puzdra kde je servo miesania vzduchu je pri konci strasne oslabene(ma tenku stenu, mne dokonca to puzdro prasklo!) Casom sa to totalne vyderie, zaujimave je ze plastova oska zo serva je ako nova. Vtedy uz servo nema pevne uchytenu klapku a len to tam planda. V servise to riesia tak ze vymenia servo za druhe ktore ma dlhsiu osku cize vojde to puzdra hlbsie kde je este neporusene a ma vnutri asi aj lepsiu pevnost. Mne otec pomohol , ze z tenkeho plechu vytvaroval presne ten tvar ako ma oska (valec s tym divnym hviezdicovym prierezom), nasadil na nu a vylial epoxidom. Po vytvrdnuti som odstranil plech. Takto som predlzil osku, nasadil naspat a zatial to funguje. Servo som zvnutra premazal, aj "spojku" aby lahsie preskakovala.
Inac na lavej strane su 2 teplomery (termistor), jeden je hned nad servom rozdelovania vzduchu, druhy olozeny v mieste cca pod popolnikom v lavo, je v tunely pre vyfuk na nohy - treba dat dole stred. panel. Inac tieto serva sa daju vybrat bez rozobratia pristrojovky. K servu rozdelovania vzduchu sa dostanete lahko.. horsie je to s tym co mixuje teplotu. Jeden srob som vybral cez dieru autoradia.
Momentalne lava strasna funguje bez problemov, prava obcas ok, niekedy je teplota o +-2st ina ako z lavej strany. Odhadujem ze tak bude tiez vyhlodana diera a servo nevie pevne drzat klapku. Ta klapka sa hybe len cca 30°, cize velmi mala vychylka sposobi dost velku zmenu teploty. Zmenou teploty sa trocha meni aj prietok vzduchu (cim chladnejsi, tym vacsi prietok.../nemenia sa otacky vent./), toto je ale dane asi konstrukciou tej velkej plastovej shit skatule za 18000. Lavu stranu som este nerozoberal, neviem ci staci vybrat von len odklad. skrinku.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator