Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Clean diesel filter as soon as possible!
jiskrabk
23.04.2008 17:57 - Re: Clean diesel filter as soon as possible!
99
Ahoj...
No ja uz nejakou dobu resim stejny problem. Tankuji pouze na Shell a od podzimu temer vyhradne Shell V-pover diesel...
Zacalo to kdyz jsem mel najeto asi 145000 (podzim roku 2007). Objevila se hlaska, jel jsem do servisu. Rekli mi ze odkali filtr a kdyz to nepomuze tak ho vymeni, ze by se to melo ve 160 000 stejne delat.
Takze se odkalil fitr, ale nepomohlo. Hlaseni se neobjevovalo casto (cca 1 za 1000km) a auto mam temer porad v provozu, takze jsem to neresil az tak urgentne.
Prilezitostne jsem pak vymenil i samotny filtr. Nepomohlo.
Postupne se frekvence objeveni hlaseni zvysovala. Nekolikrat jsem to zkousel jeste odkalit, nakonec jsem minuly tyden koupil novy filtr jeste jednou (ten stary byl dost spinavy) - ted mam najeto asi 177000. K tomu se mi minuly tyden pridala jeste i dalsi chybova hlaseni o ESP a AntiPolution systemech.
Vymena filtru opet nepomohla tak jsem byl v pondeli na diagnostice. Tvrdili mi ze je problem v FAP.
Bylo mi to divne, tak jsem zkousel hledat vysvetleni tohoto hlaseni v manualech, ale bez uspechu. Vsude jsem nasel jen vysvetlivky z francoustiny.
Nakonec jsem prepnul jazyk v aute na Fr a cekal na hlaseni. To prislo, ale nebylo o vode ve filtru, ale o zanesenem FAP a jeho okamzite vymene. Prepnul jsem zpatky na En a dostal jsem opet nase hlaseni "clean diesel filter..."
Coz vypada na nedokonaly preklad...

Takze jsem pravdepodobne najezdil asi 30 tis se zanesenym FAP a vsichni mi hledali zavadu v palivovem filtru...

Asi jsem te moc nepotesil. Ale doporucil zkusit diagnostiku, nebo alespon zkusit prepnout jazyk do Fr a uvidet o co se jedna.

Preji hodne zdaru a at je to "jen" voda a spina v palivu...

Jirka

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator