Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: typ automatické převodovky + problém s řazením
Ales
29.08.2007 23:55 - Re: typ automatické převodovky + problém s řazením
99
Tak jsem byl dneska v Citroen servisu v Písku, kde mi udělali servisní prohlídku, vyměnili rozvody, vodní pumpu a nějaký čidlo a stálo mně to 11k Kč, ale na férovku mi řekli, že s automatickou převodovkou nemají žádné zkušenosti a tak mi jenom vyčetli z převodovky poruchu, která se tam znovuobjevuje i když ji smažou. Takže vypadá, že je tam něco trvale a asi by bylo potřeba s tím něco udělat, ale nevím co.

Na výpisu obrazovky diagnostiky to napsalo:
Typ aut. převodovky 4HP20.
39 F Porucha kontroly změny převodového stupně
Typ detekce: není určeno
Prostření :
Kód poruchy řídící jednotky : P0783
Napětí akumulátoru: 14,4V
Teplota oleje v aut. prevodovce: 68 st. C
Otáčky turbíny: 3008 tr/min
Otáčky motoru: 3008 tr/min
Výstupní otáčky: 2592 tr/min
Převodový stupeň nebo změna: 3-4
Měnič: Řízené prokluzování
Režim činnosti: POJISTKA ZÁMKU
Informace 1 Rozpojený (-é) kontakt (-y) a není hlášena porucha

Nevíte někdo o někom, kdo by věděl co s tím?
Zkoušel jsem ještě jeden Citroen servis v ČB a pak v Příbrami. V ČB to bylo stejný jako v Písku a v Příbrami byl technik co se už v automatech "vrtal" a snad se mi na to za cca 14dní podívá. Říkal, že by to nemělo být tak kritické, jenom potřeba pokud je to studený jezdit opatrně aby to moc neškubalo, protože ta závada bude jen pokud se mění stupně a ne za běznýho provozu, kdy je zařazeno.
Je mi i divný to, že ve výpisu prostředí poruchy je teplota oleje v převodovce 68 st. C. Je to možný, po ujetí 1km? Zdá se mi ale nepravděpodobný, že i kdyby bylo čidlo teploty oleje špatný, tak že by to mělo vliv na to, jak to řadí.

Za týden jedem na dovolenou (naštěstí jen 600km), tak trénuju jak jezdit pokud je to studený aby to tolik nekopalo. Je to jako když se na manuální převodovce brzo sešlápne plyn, takže motor se roztočí na prázdno a pak se pustí prudce spojka.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator