Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: tažné zařízení + legislativa
Růža
19.11.2008 07:18 - Re: tažné zařízení + legislativa
99
Nedávno jsem si sám montoval tažné na C5 I break. Koupil jsem ho přes internet na: www.tazak.cz za cca 5 900,- Kč. Je to BOSAL s pevnou hlavicí, včetně originál elektroinstalace. .link.
Celou montហjsem dělal sám s autem na montážní jámě. Celkem mi to trvalo asi 7 hodin, protože jsem hodně studoval návod a nevěděl jak hned na to. Je třeba sundat světla a zadní nárazník, pod kterým je závěs schovaný a vyvrtat také podle šablony dvě díry. Jinak ze spoda auta jsou díry se závity již připraveny. Pouze doporučuji postupovat v utahování podle návodu a použít také momentový klíč. Elektroinstalaci jsem do auta protáhl dírami v zadních blatnících schovaných pod nárazníkem. Je třeba ještě odstrojit tapecí z boků v kufru. Původní přívody k zadním světlům se vtáhnou dovnitř a zapojí do nové elektro od závěsu. Ven se vytáhnou nové přívody pro světla, které jsou stejné jako ty původní. Na levé straně je ještě pomocné relé pro blinkry a relé odpojující zadní mlhovky na autě, je-li zapojen závěs. Zde jsem měl problém, protože mi zbyl jeden nezapojený konektor, který nikam nepasoval. Nešly mi potom blinkry. Nakonec jsem ho napojil pomocí rychlospojek na podobný protikonektor a ono to fungovalo. Ještě musím podotknout, že nemám parkovací asistent, proto nevím jestli by to s ním také spolupracovalo, ale v zásuvce je konektor, který dá impulz, že je zapojen závěs, tak možná.
Potom mi to na STK za 100,- Kč skoukli a dali razítko na typový list, s nímž jsem potom došel na úřad závěs přihlásit.
Na STK mě ještě upozornil, že nyní už mám soupravu nad 3,5 tuny. Tak na to pozor!

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator