Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: katalyzátor
tief
18.08.2009 10:22 - Re: katalyzátor
99
Aha, ja som nepochopil zakladny problem, tu sa slovickari a nie riesi nejaka problematika.

Takze podme slovickarit:

zakladna otazka bola polozena:
"co vše mᚠpropojený s plynem, myslím tím na počítači v palubce?"

Povsimneme si prosim to co je oznacene boldom ... pocitace v palubce ...
Neviem ako je to bezne ale ja som pochopil ze pocitac v palubce je mysleny palubny pocitac, tzn krabicka ktora zobrazuje aktualnu spotrebu.

Odpoved od darji na to bola:
Plyn má svojí vlastní řídící jednotku, nic z auta nepotřebuje.
v preklade - plynova ECU nema duvod komunikovat s palubnim pocitacem a tudiz tak nedela.

Dulezity bod: bavime sa o konkretnom zapojeni plynu co ma Darja v aute

autodiagnostika napsal:
jednotka plynu potrebuje signal obou Lambda sond,signal ze snimace kliky,teplotu motoru,snimac polohy pedalu a podtlak v sani minimalne
Predpokladam ze ani jedna s tychto veci sa neda nazvat " počítač v palubce"

Aby som to zhrnul, nikde som netvrdil ze sa lambda nepouziva, nesmie zapojit pripadne neda zapojit. Jedine co som napisel je ze ako ma Darja zapojene v aute a nato mi bolo zdelene ze o tom moc nevim.

A este poznamka: v systeme MAGIC3 nie je ani snimac kliky ani polohy pedalu a predsa to bez toho funguje. A funguje to aj bez zapojenej lambdy. Tzn minimum co system MAGIC3 potrebuje na fungovani je ako sem jiz psal:
- snimac tlaku v sacim potrubi
- otacky
- teplota motora, resp. teplota vody
- signal od vstrekovaca

Autodiagnostika: nechapem preco nie si schopny uznat ze veci sa mozu zapajat aj inak ako to robis ty a predsa to nemusi byt zla cesta. Nikde som nepisal ze "tvoj sposob" je zly, proste jedna vec sa da robit viacerymi sposobmi a predsa to funguje.

ps: uvazuju ze tu lambdu skusim pripojit co to spravi, mozno sa zlepsi vykon motora v rozsahu 1000 - 2000 rpm

Mir a slunce ...

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator