Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Zadní světla break - žárovky
25.08.2010 16:57 - Zadní světla break - žárovky 2353837
running
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 75
99 Poslat soukromou zprávu
Nenašel jsem tu jak se dostat vzadu ve světlech k žárovce,poradíte? Praskla mi pravá žárovka ve světle. Díky

25.08.2010 17:27 - Re: Zadní světla break - žárovky 2353841
Žalud
Město: Litomyšl, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 151

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Stáhni si manuál. Strana 138. Je to tam dobře popsané i s nákresem. Zvládl jsem to podle toho bez problémů.
Pokud ti nepůjde stáhnout, napiš, pošlu ti ho.

25.08.2010 17:52 - Re: Zadní světla break - žárovky 2353844
running
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 75
99 Poslat soukromou zprávu
Díky,zítra na to mrknu,nejdřív teda spodní a pak vrchní. No a na objímku co se s ní má poootočit snad narazim

03.09.2010 11:26 - Re: Zadní světla break - žárovky 2354724
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
Přestalo mi svítit brzdové světlo na Breaku, takže jsem si myslel že mi praskla žárovka... omyl. Žárovka dobrá - ještě původní originál (na kovové části žárovky bývá označena barvou). Ale v žalostném stavu jsou kontakty v patici. Jsou měkké, takže dostatečně nedoléhají na kontakty a uzemnění mi odpadlo. To jsem prozatimně nahradil kouskem měděného plíšku, ale i tak je to nedostatečné... zadní obrysové světlo svítí když jej zapnu... když pak šlápnu na brzdu, tak příslušné světlo se nerozsvítí a ještě mi do toho shasne i to poziční... prostě je to vadné. Takže jsem sháněl patici. Nikde jsen nesehnal, tak ajko vlastně "poslední" záchranu jsem zvolil servis Citroën a světe div se ! Samotnou patici s kabeláží mají jako náhradní díl (na objednání do druhého dne) pod obj. č. 6534 KA za nějakých 211 kč ! Takže měním.... už jsem myslel že mi budou nabízet celou svítilnu. Tak mě napadá: auto je staré "jen" 6 let. Překvapuje mě, že elektroinstalace tak rychle stárne.
Na obr. je to díl č. 18 Patice je z plastu a má bajonetový úchyt do světla.

Přílohy:
zadní světlo.jpg ( 64404b ) -

01.08.2012 13:09 - vymněna brzdových svělel kombik C5 2496335
major62
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
chlapi jak mám vymněnit žárovku v kombiku C5 brzdovou

01.08.2012 14:18 - Re: vymněna brzdových svělel kombik C5 2496345
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
Myslíš na boku vozu, nebo pod spojilerem ve středu vozu ? Pokud myslíš to co je po straně vozu, tak skupinová svítilna se skládá ze dvou částí. Brzdové světlo (spolu s obrysovým) je v té vrchní a je to typ žárovky P 21/5 W. Otevři zadní dveře a po straně uvidíš u světel tři záslepky, pod nimi jsou matičky na tuším že 8mm, nebo 10mm ořech. Vyjmi víčka a odmontuj matičky. (Ve vrchní svítilně je jen jedna, ve spodní jsou dvě). Nejprve musím demontovat spodní světlo - tahem prstu (prostrč otvorem po matičce) a vycvakneš jej pryč. Až potom můžeš demontovat vrchní. Chytni jej za spodní část a tahem k sobě jej vycvakneš. Pozor, jsou tam žárovky s kabeláží. Patice vždy musíš otočit o čtvt otáčky, tím se odjistí z plastu.
Jinak je to popsáno v manuálu k autu (u mě je to na str. 135)

02.02.2013 17:45 - Re: Zadní světla break - žárovky 2543904
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
JirkaŘ napsal(a):
Přestalo mi svítit brzdové světlo na Breaku, takže jsem si myslel že mi praskla žárovka... omyl.
...
Na obr. je to díl č. 18 Patice je z plastu a má bajonetový úchyt do světla.

Tak jsem dneska opravoval v zásadě stejný problém.
Střídavě mi svítilo a nesvítilo zadní obrysové světlo, po rozebrání jsem zahýbal a zatahal za dráty, co vedou k patici žárovky a červený mi zůstal v ruce. Patice běžným způsovem nerozebiratelná, takže jsem ji musel zezadu otevřít mikrobruskou. Drát jsem připájel zpátky k plíšku a vyřízlý kus zadní stěny přilepil zpátly tavným lepidlem.
Vše zase svítí jak má, snad to zase pár let vydrží - pokud ne, zase na mě Citroen vydělá (ten svazek stojí už 255Kč)


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator