Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Měrkou vystříkal olej
12.03.2024 15:17 - Měrkou vystříkal olej 3376316
Cassie007
Město: Načeradec, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 19
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím. Chtěl bych se zeptat vzhledem k tomu, že servis Citroen mám skoro 100 km od baráku, jestli by mě mohl někdo navést co a kde hledat.
Situace : ráno jsem jel asi 15 km, zastavil jsem před obchodem a když jsem se vrátil k autu tak pod ním louže oleje. Otevřel jsem přední kapotu a skoro celý motor zajebaný od oleje. Olej vystříkal měrkou, která byla vyskočená. Takže nejbližší mechanik dolil olej ( cca. 2 litry ), vyměnilo se těsnění na horní části měrky a jel jsem domů. A v pohodě.
A teď dotazy :
1. Čím to nejspíše mohlo nastat a kam se popřípadě podívat jetli je vše OK?
2. Nejde mi teď vyndat měrka oleje. Nemůže tam být nějaký podtlak a nebo se jenom "kouslo" to nové těsnění.
Nejsem žádný zdatný mechanik a rady hledám, protože do servisu Citroen je to na odtahovce za randál a netuším jestli to nemůže být nějaká záležitost, kterou by mohl vyřešit místní automechanik.
Děkuji předem za rady a pomoc.

12.03.2024 18:05 - Re: Měrkou vystříkal olej 3376330
miskod
Město: Praha - Stodulky, Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 435
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Upchate odvetranie motora...Hladaj hadicu z ventildekla do sania. Ak ta nie je upchata, tak vo ventildekli bude asi nejaky labyrint a ten moze byt upchaty...Aj ked je to zvlastne...Stava sa to ked mrzne pri castych kratkych jazdach

12.03.2024 22:56 - Re: Měrkou vystříkal olej 3376349
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Odvětrání je ta "lepší" varianta. Ta horší je prasklé, nebo propálené sání. Nebo ještě třeba netěsné. Sání je jeden celek s ventildeklem a je plastové. A když je v něm díra, tak si klikovou skříň nafouknou turba...


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator