Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Vzduch v palivovém systému
|< < 1 2
15.05.2022 21:29 - Re: Vzduch v palivovém systému 3340808
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Asi nejsem úplný odborník, ale zkušenosti s podtlakem v nádrži mám. Někdy před asi dvaceti lety jsem koupil v bazaru jeté benzínové ZX. Bazarníkem jsem byl informován o tom, že bylo dovezeno bourané na pravý předek. Po dotankování plné nádrže byla pod autem kaluž benzínu. Při prohlídce nádrže ze zhora jsem zjistil, že jsou vypadlé hadičky z odvětrání (zavzdušnění) nádrže. Za cenu seřených rukou se mi je podařilo nasadit. Potom se mi stalo, že za jízdy motor přestával táhnout, až úplně chcípnul. Asi mě něco"osvítilo" a první, co jsem udělal bylo vyndání víčka nádrže. Ozvalo se mocné zasyčení. Zkusil jsem motor bez víčka nádrže nastartovat a ono to šlo. Domů jsem dojel s vyndaným víčkem. Doma jem bádal, kde by mohla být chyba. Pod blatníkem, až u plnícího hrdla jsem objevil nějakou "bambuli" a z té jsem pomosí kleští vytáhl válcovitý útvar. Po vydloubání bordelu podobnému suché hlíně se z toho vyklubal podtlakový ventilek, a dokonce i funkční. Chybělo však něco jako víčko. To jsem improvizovaně naradil nasazením uříznuté lahvičky od ironu. A v této rekonstrukci to jezdilo dalších asi 12 let bez problému až do předání na šrotišti.
Kde je podobný ventilek zavzdušnění nádrže na C5 nevím. Zatím jsem to nepotřeboval, A na X7 už vůbec netuším. Zkus taky, jestli pomůže jízda bez víčka nádrže a uvidíš. Jen doufám, že za tuto mojí radu / zkušenost zde nebudu odborníky typu autodig vláčen jako největší blbec a dezinformátor.

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator