Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Chrčení po startu
22.08.2009 07:10 - Chrčení po startu 1104815
ddwarf
Město: Slaný, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím,v poslední době se stále častěji objevuje problém.Po startu(ne po každém) se ozve takové poměrně hlasité zvláštní chrčení někde kolem hydraulickehého čerpadla či řemenice.Zvuk se objeví cca po par sekundách po nastartování ,ne okamžitě po.Pouze pokud je motor studeny. Po druhem až třetím nastartování se zvuk již neobjeví,a to ani během jízdy přes den,ani při dalších startech,pouze pokud auto min. den stojí.Vše jinak funguje jak má(hydro+posilovač).Za jízdy žadné rány či zvuky se neozývají.C52,0Hdi(80kw)r.v2002,Tach170000km,LDS velmi tmavá,hladina OK,neobjevil jsem žádné úniky kapalin apod.Nemá zde někdo podobnou zkušenost než zajedu do servisu,díky.

22.08.2009 08:52 - Re: Chrčení po startu 1104817
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Co takhle stav remenice? Zkus pohledat tady na foru mayslim ze uz se neco podobnyho resilo a byla to utrzena remenice na klice.

22.08.2009 11:27 - Re: Chrčení po startu 1104823
Růža
Město: Horažďovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 281

99 Poslat soukromou zprávu
To samé mi dělá napínací kladka plochého řemene. Už se hlásí o vystřídání.
Zkus si až bude motor studený otevřít haupnu na motoru. Někdo druhý a ti nastartuje motor a uvidíš, jak napínací kladka (je dobře viditelná vedle alternátoru) chvilku poskakuje a vydává ten hrozný zvuk. Po chvilce se normálně ztiší a běží v pohodě.
Navíc jsou na této kladce viditelné plošky a nerovnoměrné opotřebení.

22.08.2009 18:22 - Re: Chrčení po startu 1104834
ddwarf
Město: Slaný, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Na tu kladku to asi nejspíš nevypadá,při sešlápnutí plynu se chrčení jakoby nezrychluje. Zatim fakt nevím,dnes jsem nastartoval a chrčení se objevilo až po cca minutě.Vypnu motor,znova natočím a v pořádku,projíždka cca 10km naprosto bez problému,žádné pazvuky, nic. Tak teď babo (forum C5) raď. Asi to vypada na servis

22.08.2009 20:28 - Re: Chrčení po startu 1104840
Růža
Město: Horažďovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 281

99 Poslat soukromou zprávu
A koukal jsi na ní? Z kabiny toho moc nepoznᚠodkud to přesně pochází.
Já když přišlápnu plyn, tak se to také nijak znatelně nezvyšuje. A opotřebované ložisko v té kladce se může ozvat prakticky kdykoliv. Mě to také dělá jenom po studeném startu.
Ale samozřejmě nevylučuji i jinou závadu.

22.08.2009 21:04 - Re: Chrčení po startu 1104843
ddwarf
Město: Slaný, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Na kladku jsem koukal ,známky opotřebení jak popisuješ jsem neviděl.Tak budu muset až zas zachrčí zkoumat,i když ten pazvuk nutí člověka co nejrychleji vypnout motor,je to docela rámus.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator