Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Funkční Sahara je podmínka pro sepnutí klimakompresoru?
21.05.2022 16:25 - Funkční Sahara je podmínka pro sepnutí klimakompresoru? 3341219
Roman1
Město: Libhoš, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny.Na mojí C5II mi nesepne klimakompresor.Zde na fóru jsem zjistil že po sepnutí kompresoru by se měla roztočit Sahara.Zeptám se ale naopak funkční Sahara je podmínka pro sepnutí kompresoru?Nebo je to jen tak že to podmínka není a klima může jet i bez Sahary a bude se chladit jen náporem?Jinak mi Sahara prokazatelně nefunguje(asi problém v kostce plynulé regulace otáček)Dík za každý názor.

21.05.2022 21:16 - Re: Funkční Sahara je podmínka pro sepnutí klimakompresoru? 3341220
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2396

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Roman1 napsal(a):
Zdravím všechny.Na mojí C5II mi nesepne klimakompresor.Zde na fóru jsem zjistil že po sepnutí kompresoru by se měla roztočit Sahara.Zeptám se ale naopak funkční Sahara je podmínka pro sepnutí kompresoru?Nebo je to jen tak že to podmínka není a klima může jet i bez Sahary a bude se chladit jen náporem?Jinak mi Sahara prokazatelně nefunguje(asi problém v kostce plynulé regulace otáček)Dík za každý názor.

Nefunguje stroj na vítr, není zima...

23.05.2022 05:40 - Re: Funkční Sahara je podmínka pro sepnutí klimakompresoru? 3341253
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Myslím že pokud je tlak v klimatizaci vyšší než minimální a nižší než maximální klimakompresor sepne ( u starších typů) u novějších typů s regulací průtoku chladiva ( ovládání na kompresoru- konektor ) klima rozepne když klesne-stoupne tlak v okruhu chladiva a nebo když stoupne teplota chladícího okruhu motoru . Ventilátor(sahara) jen ,,ochlazuje" kondenzátor. ( chladič klimatizace) pokud se jedná o C5II tak by měl sepnout - pokud nesepne tak zřejmě odešla elektromagnetická spojka ( dá se vyměnit bez zásahu do okruhu klomatizace ( do okruhu chladiva)


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator