Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Rozvody / C5 III 3.0 V6 HDi
22.07.2018 21:30 - Rozvody / C5 III 3.0 V6 HDi 3172239
majernator
Město: Tägerwilen, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0 V6 HDi TourerPočet příspěvků: 17
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, ma niekto skusenosti s vymenou rozvodou u 3-litra? Auto ma 195 000 tis a mechanik odporuca nielen vymenu rozvodov ale aj rozvodovej retaze.
Dik za pripomienky.

24.07.2018 03:25 - Re: Rozvody / C5 III 3.0 V6 HDi 3172412
Bunda
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 14
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj,
asi ti úplně neporadím, spíš jen poinformuju, a se nelekneš.
Osobně jsem vybíral svý auto podle všemožných recenzí a zjistil, že u třílitru je prý extrémně náročný přístup k motoru a i malicherný opravy jsou nepřiměřeně náročný. Tedy vzhledem k tomu, že třílitr proti 2,2 nebo 2,0 zase tolik výkonu nedává.
Tak jsem jen chtěl upozornit, že to bude drahý a dlouhý

24.07.2018 08:35 - Re: Rozvody / C5 III 3.0 V6 HDi 3172423
Danipet
Město: Jablonec nad Nisou, Auto: Citroen C6 2.7hdi V6Počet příspěvků: 52
99 Poslat soukromou zprávu
Neni to tak hrozny, musi toho trochu vic dolu, ale zadna tragedie, trochu narocnejsi na cas doporucuju vymenit i na cerpadle a kvalitni rozvodo.sady idealni je ina kladky remeny dayco teflonovy

24.07.2018 17:17 - Re: Rozvody / C5 III 3.0 V6 HDi 3172545
andrejcikv
Město: Stoke-On-Trent, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0 V6 HDiPočet příspěvků: 48
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ja som menil na svojom asi pred rokom tu v Anglicku. Menil som iba rozvody, nie rozvodovu reaz, ďalej bola menena vodná pumpa a reaz na čerpadle. Vyšlo má to na 750 libier. Hovorili že problém nebol, prišla zlá reaz na to čerpadlo, tak sa to pretiahlo o jeden deň. Motor bez problémov zatiaž, teraz mám 250 000 km.

21.01.2024 18:55 - HDi 240: navod a tipy pri vymene rozvodu 3373647
marsalek
Město: Köln, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0 V6 HDi TourerPočet příspěvků: 35
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mili kolegove,
chystam se zjara vymenit rozvody na mem HDi 240. Muze mi prosim nekdo poslat postup vymeny ze serviceboxu? (marsalek at gmail tecka com)
Princip je mi jasny, ale na tomto motoru jsem to jeste nedelal.
Co se jeste doporucuje vymenit? Motor ma najeto 240 tkm. Predpokladam gufera na klikove hrideli a na vackach, plochy remen. Vodni pumpa je sice pohanena plochym remenem, ale kdyz je uz clovek u toho, nehodi se ji vymenit taky?

Jeste me napadlo: Jak se povoli napnuti remene prislusentvi?

Diky predem
Kaja

21.01.2024 19:46 - Re: HDi 240: navod a tipy pri vymene rozvodu 3373648
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 607
U??vate? Poslat soukromou zprávu
marsalek napsal(a):
Mili kolegove,
chystam se zjara vymenit rozvody na mem HDi 240. Muze mi prosim nekdo poslat postup vymeny ze serviceboxu? (marsalek at gmail tecka com)
Princip je mi jasny, ale na tomto motoru jsem to jeste nedelal.
Co se jeste doporucuje vymenit? Motor ma najeto 240 tkm. Predpokladam gufera na klikove hrideli a na vackach, plochy remen. Vodni pumpa je sice pohanena plochym remenem, ale kdyz je uz clovek u toho, nehodi se ji vymenit taky?

Jeste me napadlo: Jak se povoli napnuti remene prislusentvi?

Diky predem
Kaja


Jestli mas starou verzi olejoveho cerpadla, tak na tom cerpadle je namontovan napinak/kladka remene a tvrdi se, ze ty prvni verze V6 maji ten material na tom miste slaby a po vymene rozvodu muze dojit k utrhnuti te kladky. Meni se cerpadlo za novejsi typ, ktde je v tom odlitku vice hliniku. Sam jsem to nedelal, nechal jsem si menit rozvody v autorizaku, olej. cerpadlo mi nemenili. Nekdo doporucoval i retizek na vacce, ktery je na druhe strane, ale to asi zalezi.

24.01.2024 17:50 - Re: Rozvody / C5 III 3.0 V6 HDi 3373794
marsalek
Město: Köln, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0 V6 HDi TourerPočet příspěvků: 35
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj Rimmer, diky za tip. Mam auto z posledniho roku vyroby, tak doufam, ze to olej. cerpadlo je uz to lepsi. Retizky na vackach menit neplanuju (ale podivam se, v jakem jsou stavu. jeden je zepredu, jeden zezadu). Chci udelat jen rozvodovy remen a pak asi i remen na "vstrikovaci" CR cerpadlo, kdyz uz to budu mit rozebrane.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator