Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Třetí brzdové světlo
08.03.2010 06:00 - Třetí brzdové světlo 1806196
indigos
Město: Stochov, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 29

99 Poslat soukromou zprávu
Mám vyhnilé odpory ve třetím brzdovém světle, nevíte někdo jejich hodnotu? Děkuji

08.03.2010 06:38 - Re: Třetí brzdové světlo 1806198
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jde to spocitat. Taky jsem je menil. Jestli si to dobre pamatuju tak jsem odber diody bral 50mA a napeti 3,3V a vychazelo to kolem 100ohmu. Na jeden odpor bylo naveseno vic diod teda pokud si to nepletu s necim jinym.
Na www.gme.cz maji tyhle ledky pro auta vcetne datasheetu. Tak tam dohledat nejakou podobnou diodu a podle ni to spocitat.

10.04.2010 20:49 - Re: Třetí brzdové světlo 2341453
Mahony
Město: Praha-Lhotka, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 373

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj lidi,tak jsem dneska zkoušel opravit třetí brzdový světlo a nějak sem se do něj nedostal.Sice mi normálně svítí ale když na něj kouknu zblízka jsou v něm kapičky vody.Normálně jsem vymontoval spoiler vyndal světlo to bylo v pohodě,myslel jsem že ho nějak rozloupnu přetěsnim a zase složím,dokud ještě funguje než tam ta voda nadělá nějakou paseku.Ale to světlo sem za boha nemohl rozloupnout na 100% by ten červenej plast prasknul,tak sem to zase složil a vyprdnul se na to.Taky vám tam zatéká voda?

11.04.2010 08:41 - Re: Třetí brzdové světlo 2341471
indigos
Město: Stochov, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 29

99 Poslat soukromou zprávu
Mahony napsal(a):
Ahoj lidi,tak jsem dneska zkoušel opravit třetí brzdový světlo a nějak sem se do něj nedostal.Sice mi normálně svítí ale když na něj kouknu zblízka jsou v něm kapičky vody.Normálně jsem vymontoval spoiler vyndal světlo to bylo v pohodě,myslel jsem že ho nějak rozloupnu přetěsnim a zase složím,dokud ještě funguje než tam ta voda nadělá nějakou paseku.Ale to světlo sem za boha nemohl rozloupnout na 100% by ten červenej plast prasknul,tak sem to zase složil a vyprdnul se na to.Taky vám tam zatéká voda?
Také. Do světla jsem se dostal, samozřejmě jsem kus ulomil, tak jsem si musel koupit jiné.

11.04.2010 20:39 - Re: Třetí brzdové světlo 2341536
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Taky jsem se pokoušel do světla dostat, někde na to byl návod. V okamžiku, kdy to jemně křuplo jsem pokusů zanechal a celý den nechal vysoušet na slunci. Samozřejmě bez tý žlutí čepičky. Pak jsem to zavřel. Po obvodu celý jemně zalepil silikonem. Další pokus až to nebude svítit, pak už poškzení tolik nevadí

21.10.2019 12:22 - Re: Třetí brzdové světlo 3244618
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ahoj všem. Tak jsem se také pokusil rozebrat třetí brzdové světlo, nepovedlo se, tedy povedlo ale došlo k totální destrukci obalu. Ten plošný spoj s diodami jsem po deseti minutách opravil, cena opravy dvě koruny české. Mám ještě jedno celé světlo, nemáte někdo návod jak ho rozebrat bez toho aby se to celé rozlámalo ?

21.10.2019 15:45 - Re: Třetí brzdové světlo 3244648
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
To je úplně jednoduchý. Musíš to dělat opatrně.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator