Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Kompresor klimatizace / C5 III
31.08.2019 17:24 - Kompresor klimatizace / C5 III 3235777
crussader
Město: Galanta, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 224

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahojte klubaci,

poprosim o pomoc diagnostikovat zavadu. Prestala mi chladit klima zo dna na den, Chladivo v nej je, uniky niesu, bol som v servise, kde chlapec pozrel napojil na diagnostiku a povedal vraj to musi byt len odlomeny hriadel na kompresore a ako bonus vraj podla predpisu musia menit aj chladic tak ze do 500€ to mam....

Nesedi mi akurat fakt ze ked nastartujema zapnem klimu toci sa remenica ale cievka-elektromagnet stoji a teda kompresor sa nemoze ani tocit. Mne pride ze je zla len ta cievka, pretoze ak by aj bol hriadel odlomeny a cievka funkcna, mala by mat aspon snahu zopnut sa. Pri vypnutom motore nou viem tocit tiez...

Ako som sa bavil so servismi kazdy by hned menil len kompresor... Vraj cievka to je niekedy aj drahsie ako kompresor (zasnem ako vedia o*bavat) Ale k veci, da sa vymenit ta cievka priamo na aute bez toho aby som odpajal komresor? Kompresor je SANDEN SD7C16 a cievka nan stoji tusim 60€ tak je to trosku rozdiel...

Dakujem za kazdu radu.

01.09.2019 11:14 - Re: Kompresor klimatizace / C5 III 3235895
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
V skratke: cievka sa da vymenit priamo ja aute, mne odisla a po oprave klima ide ako hodinky. Viac sem:

.link.

04.09.2019 20:54 - Re: Kompresor klimatizace / C5 III 3236364
crussader
Město: Galanta, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 224

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
@sgt vďaka za rady. Cievku som vymenil, bola zlá. Z konektora mi pri zapnutom AC šlo 14,5V no stará cievka ani tuk. Mám tam ešte nejaký problém s konektorom. Akoby bol kábel na privodnom konektore zlomený. Miestami magnet zopne, keď pohnem káblom tak vypne... .
Rozmýšžam že tie originálne konektory odstrihnem a spojím to najskor wago spojkou 😁
...


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator