Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Odpočet DPH při nákupu auta
26.04.2017 15:49 - Odpočet DPH při nákupu auta 3062593
Erik123
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
Rád bych se poradil s někým, kdo má zkušenosti s odpočtem DPH při nákupu firemního auta. Podnikám a protože hodně cestuju, tak jsem si koupil C5 a nevím si rady s odpočtem. Z části ho používám i k soukromým účelům. Něco jsem o tom hledal a našel, že odečíst lze poměrnou výši DPH odpovídající poměru využítí pro podnikatelskou činnost. Jak se ale ta poměrná výše odpočtu určuje? Díky.

26.04.2017 17:23 - Re: Odpočet DPH při nákupu auta 3062616
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Nepredpokladam, ze jsi si jako firemni auto poridil C5 I z roku 2003 ... Takze pokud je opravdu pravda co pises, tak si oprav model auta v profilu, v opacnem pripade nam se prestante vkladat tyto skryte reklamy na jakysi web o automobilech (neni to prvni pokus).
Pokud mate zajem o reklamu, pouzijte kontakt ve spodni casti stranek!

26.04.2017 17:40 - Re: Odpočet DPH při nákupu auta 3062617
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Erik123 napsal(a):
Rád bych se poradil s někým, kdo má zkušenosti s odpočtem DPH při nákupu firemního auta. Podnikám a protože hodně cestuju, tak jsem si koupil C5 a nevím si rady s odpočtem. Z části ho používám i k soukromým účelům. Něco jsem o tom hledal a našel, že odečíst lze poměrnou výši DPH odpovídající poměru využítí pro podnikatelskou činnost. Jak se ale ta poměrná výše odpočtu určuje? Díky.


Já si myslím že je to hovadina - buď koupíš auto do firmy a potom by jsi eventuálně mohl vypisovat soukromé jízdy a také mám takovej pocit že by mněl auto používat jen majitel a nebo zaměstnanec mimoto by se měla vypisovat kniha jízd.(DPH si můžeš odečíst jen jako plátce DPH)

26.04.2017 20:58 - Re: Odpočet DPH při nákupu auta 3062721
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 970

VIP Poslat soukromou zprávu
Jak pise Jarda, DPH si muzes odecist jen pri koupi a to za dvou podminek. Ses platce DPH a kupujes od platce DPH. Zpětně to do určité doby myslím jde ale zase za dodrzeni obou podminek.
Pokud kupujes auto v zahranici od platce tak muzes zadat aby ti to prodal primo bez DPH ale v CZ uz nic nedostanes a majitel ze zahranici uz nic odvadet nebude jen to nahlasi na financak.

Castecne odecitani existuje ale ne DPH. (muzes si auto odepisovat a nebo jej vyuzivat na firemni ucely) ale zase jak psal Jarda, zamestnanec, majitel a mela by byt kniha jizd...

26.04.2017 23:20 - Re: Odpočet DPH při nákupu auta 3062740
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Luki_C5 napsal(a):
Jak pise Jarda, DPH si muzes odecist jen pri koupi a to za dvou podminek. Ses platce DPH a kupujes od platce DPH. Zpětně to do určité doby myslím jde ale zase za dodrzeni obou podminek.
Pokud kupujes auto v zahranici od platce tak muzes zadat aby ti to prodal primo bez DPH ale v CZ uz nic nedostanes a majitel ze zahranici uz nic odvadet nebude jen to nahlasi na financak.

Castecne odecitani existuje ale ne DPH. (muzes si auto odepisovat a nebo jej vyuzivat na firemni ucely) ale zase jak psal Jarda, zamestnanec, majitel a mela by byt kniha jizd...


No já to právě teď řeším s nákupem traktoru z PL - je to 50000,- mít a nemít (ona je ještě jedna cesta jak snížit částku ale...) - DPH se nevyhneš - když ho nezaplatíš při prodeji neplátci tak se může stát že ho zaplatí prodejce,možná i finální kupec a oba tě budou mít rádi (pokud jsi plátce dá se něco vymyslet ale vše má své pro a proti)


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator