Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Diagnostika, software, navigace / Navigace za studena nenačte CD
11.10.2015 10:24 - Navigace za studena nenačte CD 2872552
Dada2086
Město: Karviná, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 36

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj všem, prošel jsem diskuzi, ale nenašel odpověď, tak píšu nové vlákno
Mám C5 II 2005 s RT3 s velkým displayem, auto mám přes 3 roky, vše super, ale posledních pár měsíců mi prostě nechce načíst navi CD když je studené. Pokud jedu dlouhou trasu v řádu stovek km, tak se po nějaké hodině sám začne chrastit a načte, ale když jedu 20km, tak prostě ani neukne a jen ukazuje GPS souřadnice, místo mapy.
Kdo ví co s tím? Dík za rady

11.10.2015 11:02 - Re: Navigace za studena nenačte CD 2872559
Petorix
Město: Nové Zámky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 48
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Za studena má auto vačšie vibracie od motora a zato načítá tažšie, keď sa zohreje motor tak už tak nevibruje... ja som mal takto aj na obyčajné cédéčká, ale to už bolo príznak toho že odchádzalo cd mechanizmus...teraz mi načítá cd-ko tak raz zo 30 pokusov

11.10.2015 11:11 - Re: Navigace za studena nenačte CD 2872560
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Vyčistit čočku. Zapomenout na čistící CDčka, rozdělat mechaniku a vyčistit čočku vatičkou s lihem.
Taky už jsem pomalu sháněl novou mechaniku, protože po vyčištění "drahým" čistícím CD to pořád nefungovalo, ale před vyhozením mechaniky do popelnice jsem ji otevřel, dostal jsem se k čočce, vyčistil ji, vyzkoušel v autě a už možná tak 2 roky načítám mapy bleskově.
Do popelnice letělo to čistící CD.

11.10.2015 11:54 - Re: Navigace za studena nenačte CD 2872565
Dada2086
Město: Karviná, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 36

99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Vyčistit čočku. Zapomenout na čistící CDčka, rozdělat mechaniku a vyčistit čočku vatičkou s lihem.
Taky už jsem pomalu sháněl novou mechaniku, protože po vyčištění "drahým" čistícím CD to pořád nefungovalo, ale před vyhozením mechaniky do popelnice jsem ji otevřel, dostal jsem se k čočce, vyčistil ji, vyzkoušel v autě a už možná tak 2 roky načítám mapy bleskově.
Do popelnice letělo to čistící CD.

Máte Mikra prosím radu, jak tu mechaniku vyndat aniž bych udělal škodu? Zkoušel jsem dát do těch 2 dírek malé šroubováčky a zatlačit, tak jak to bylo u C5 I aby to vyskočilo, ale nic se nestalo. Tak nevím, jak do toho vlézt. Tomuto řešení se taky kloním spíše než těm vibracím co píše Petorix, protože ještě před rokem to načítalo hned po nastartování, takže si taky myslím, že je to zanesené.

11.10.2015 12:05 - Re: Navigace za studena nenačte CD 2872566
BlueSeven
Město: Černovice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW ExclusivePočet příspěvků: 613

99 Poslat soukromou zprávu
Dada2086 napsal(a):
Máte Mikra prosím radu, jak tu mechaniku vyndat aniž bych udělal škodu? Zkoušel jsem dát do těch 2 dírek malé šroubováčky a zatlačit, tak jak to bylo u C5 I aby to vyskočilo, ale nic se nestalo. Tak nevím, jak do toho vlézt. Tomuto řešení se taky kloním spíše než těm vibracím co píše Petorix, protože ještě před rokem to načítalo hned po nastartování, takže si taky myslím, že je to zanesené.

Je tam šroubek s torx T10

11.10.2015 12:53 - Re: Navigace za studena nenačte CD 2872609
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Jo, jsou v těch dírkách torxy. Po vytažení odpojit konektory a při vkládání z5 je docela složitý tam ty kabely narovnat tak, aby se žádný nepřiskřípl. Je za tím málo místa. Po vyndání rádia se musí sundat kryty a na čočku je dost špatný přístup. S mýma slepýma očima jsem bez lupy ani nevěděl, kde tu čočku hledat. Rozebíral jsem kryty co možná nejmíň, aby na mě nevyskákalo tisíc pružinek a hýblátek, protože mi to připadalo jako časovaná bomba. Jeden chybný šroubek a celý se to rozletí do všech světových stran. Nakonec se mi to podařilo a funguje to. Chce to dobrý oči a musí se to podařit.

11.10.2015 19:32 - Re: Navigace za studena nenačte CD 2872870
Dada2086
Město: Karviná, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 36

99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Jo, jsou v těch dírkách torxy. Po vytažení odpojit konektory a při vkládání z5 je docela složitý tam ty kabely narovnat tak, aby se žádný nepřiskřípl. Je za tím málo místa. Po vyndání rádia se musí sundat kryty a na čočku je dost špatný přístup. S mýma slepýma očima jsem bez lupy ani nevěděl, kde tu čočku hledat. Rozebíral jsem kryty co možná nejmíň, aby na mě nevyskákalo tisíc pružinek a hýblátek, protože mi to připadalo jako časovaná bomba. Jeden chybný šroubek a celý se to rozletí do všech světových stran. Nakonec se mi to podařilo a funguje to. Chce to dobrý oči a musí se to podařit.

Díky moc za radu, v sobotu se do toho pustím, tak snad to bude úspěšné

11.10.2015 20:16 - Re: Navigace za studena nenačte CD 2872923
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Jo, jsou v těch dírkách torxy. Po vytažení odpojit konektory a při vkládání z5 je docela složitý tam ty kabely narovnat tak, aby se žádný nepřiskřípl. Je za tím málo místa. Po vyndání rádia se musí sundat kryty a na čočku je dost špatný přístup. S mýma slepýma očima jsem bez lupy ani nevěděl, kde tu čočku hledat. Rozebíral jsem kryty co možná nejmíň, aby na mě nevyskákalo tisíc pružinek a hýblátek, protože mi to připadalo jako časovaná bomba. Jeden chybný šroubek a celý se to rozletí do všech světových stran. Nakonec se mi to podařilo a funguje to. Chce to dobrý oči a musí se to podařit.

Sundᚠvrchní dekl z rádia,opatrně otočíš vzhůru nohama a mechanika na tebe vypadne. Má dlouhej pásek na vycvaknutí-jde celkem lehce a mᚠmechaniku v ruce. Potom si opatrně posunovým motorem vytočíš pojezd s laserem tak,aby ses na něj dostal a čistíš a čistíš
V příloze mᚠfotku rozebraný RT3

Přílohy:
IMG_20150131_214730.jpg ( 3124752b ) -

17.10.2015 18:47 - Re: Navigace za studena nenačte CD 2875291
Dada2086
Město: Karviná, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 36

99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem to provedl, jak jste radili a už šlape jak zamlada


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator