Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Zkušensti s nákupem C5
|< < 1 2
11.03.2009 12:50 - Re: Zkušensti s nákupem C5 520744
lemone
Město: Písečná, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 38

99 Poslat soukromou zprávu
No k tomuto tématu, snad pouze jedno. Po hodně dlouhé době jsem si koupil auto v ČR a bylo to na hodně dlouhou dobu naposled.

11.03.2009 13:14 - Re: Zkušensti s nákupem C5 520745
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
lemone napsal(a):
No k tomuto tématu, snad pouze jedno. Po hodně dlouhé době jsem si koupil auto v ČR a bylo to na hodně dlouhou dobu naposled.

Ale prosimte, uz taky nemuzes z aut v CR, co jsou 2002 a maji najeto max 70tisic, nebourane, prvni majitel.. vonaffky?

11.03.2009 13:16 - Re: Zkušensti s nákupem C5 520747
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
myneur napsal(a):
Chyby v diagnostice jdou smazat, takže jestli tam neni vůbec nic, a má to přes 100k, nemusí to ještě znamenat, že tam žádná chyba nebyla, ale jen že se neprojevila během cesty do servisu, pokud jí předtim mohl někdo smazat

Já tam měl např. drobné chyby, jako kdysi se objevivší a zmizelé hlášení EGR ventilu (do budoucna to prej může znamenat, že může odejít, což se prý u 2.0 HDi občas stává), a pak jsem tam měl nějakou chybu hydrauliky, o který technik prohlásil, že je to známej bug firmware, a chyba to neni

no jsem moto laik, ale když ujedu s autem cca 180 km a vyzkouším všechny funkce, tak snad oný bazmek PC by to měl zaznamenat nějakou závadu a pak jsem byl teprve na diagnostice

11.03.2009 14:51 - Re: Zkušensti s nákupem C5 520755
Lulina
Město: Karlovy Vary, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 104

99 Poslat soukromou zprávu
Nenech si kazit radost z nového miláška, co se má stát se stane, a je vozík z kapitalistické ciziny, nebo z našich luhů a hájů, jezdi, kochej se a ono to nějak dopadne.

11.03.2009 15:51 - Re: Zkušensti s nákupem C5 520756
Buchta
Město: Praha 3, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 445

99 Poslat soukromou zprávu
no tak ouplně takhle bych to teda nebral....jinak já s "CZ" autama taky zkušenosti mizerný, dost zhuntovaný, no šroty, no....ale samo nevidíš do toho.....

11.03.2009 20:13 - Re: Zkušensti s nákupem C5 520761
ricardo
Město: Železný Brod, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v LeaderPočet příspěvků: 50
99 Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
Zdravím všechny, tak jsem si pořídil taky C5 break, 2005, z italské lízačky, kupoval jsem ho v Autopartner Liberec, úplná spokojenost, diagnostika bez hlášek, ochota a vstřícnost, tak velké auto jsem nikdy nevlastnil, musím se krotit,

Autopartner Liberec je solidní bazar. Prodávají ve většině případů dovezená a mladá auta se serviskou (poctivou). Osobně znám Havelku a je slušný prodejce. Auto mých představ jsem tam ale nesehnal.

11.03.2009 20:52 - Re: Zkušensti s nákupem C5 520762
Lulina
Město: Karlovy Vary, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 104

99 Poslat soukromou zprávu
Pár aut už jsem kupoval, tady i v zahraničí a základem úspěchu je důkladná příprava. Šmejdi nejsou jen naší specialitou, mám zkušenosti z Německa a pokud si nedáte pozor lehce naletíte i tam. Já mám zkušenost, že největší loupežníci se dají vcelku jistě eliminovat už na internetu (podezřele laciné, málo informací o vozidle a prodejci, málo fotek, jednání po telefonu atd.) No a pak zbývá už jen obrnit se trpělivostí a objet vybrané kousky a počítat s tím, že z 5 vyvolených vám po osobní konfrontaci zbude v nejlepším případě 1. A tak pořád dokola, až objevíte to pravé. Svoje poslední vozítko a prvního Citrona jsem nakonec koupil po cca 3 měsících výběru v Praze u AZ CARS a myslím, že dobře. Nejsou to bazarníci, kterým je všechno šumák, auta si sami vozí z FR a BE a dostalo mě hlavně jejich velmi solidní jednání.

11.03.2009 22:11 - Re: Zkušensti s nákupem C5 520765
lemone
Město: Písečná, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 38

99 Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
Ale prosimte, uz taky nemuzes z aut v CR, co jsou 2002 a maji najeto max 70tisic, nebourane, prvni majitel.. vonaffky?

Jo, tak to jsou přesně oni. Někdo koupí HDi a najede s ním 5000 km za rok

11.03.2009 22:52 - Re: Zkušensti s nákupem C5 520766
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
lemone napsal(a):
Jo, tak to jsou přesně oni. Někdo koupí HDi a najede s ním 5000 km za rok

Heh, obcas sa najdu podobne kusky aj s roku 97

12.03.2009 08:55 - Re: Zkušensti s nákupem C5 520769
kominik
Město: Rybí, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
já jsem koupil auto u nás v citroenu, bylo tam dáno jako proti účet,byl jsem nadmíru spokojeny a nakonec jsem si ho rozbil sám a teď se na něho chodím jen dívat jak mi ho dávají dohromady

12.03.2009 13:13 - Re: Zkušensti s nákupem C5 520773
standa34
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 107
99 Poslat soukromou zprávu
Lulina napsal(a):
Pár aut už jsem kupoval, tady i v zahraničí a základem úspěchu je důkladná příprava. Šmejdi nejsou jen naší specialitou, mám zkušenosti z Německa a pokud si nedáte pozor lehce naletíte i tam. Já mám zkušenost, že největší loupežníci se dají vcelku jistě eliminovat už na internetu (podezřele laciné, málo informací o vozidle a prodejci, málo fotek, jednání po telefonu atd.) No a pak zbývá už jen obrnit se trpělivostí a objet vybrané kousky a počítat s tím, že z 5 vyvolených vám po osobní konfrontaci zbude v nejlepším případě 1. A tak pořád dokola, až objevíte to pravé. Svoje poslední vozítko a prvního Citrona jsem nakonec koupil po cca 3 měsících výběru v Praze u AZ CARS a myslím, že dobře. Nejsou to bazarníci, kterým je všechno šumák, auta si sami vozí z FR a BE a dostalo mě hlavně jejich velmi solidní jednání.

Přesně tak už i v Německu přetáčí Km

12.03.2009 13:22 - Re: Zkušensti s nákupem C5 520775
Buchta
Město: Praha 3, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 445

99 Poslat soukromou zprávu
no to je jasný, lae na km se*e pes, to je to nejmenší, lae myslím, že obecně sou auta venku zachovalejší a né tak zhuntovaný jak u nás, asi maj lidi víc chechtáků na servis bo sou schopný obětovat

12.03.2009 20:26 - Re: Zkušensti s nákupem C5 520781
Lulina
Město: Karlovy Vary, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 104

99 Poslat soukromou zprávu
Přesně, o km to není, v NDR mají auta většinou natočeno sice relativně dost (wursti zatím ještě nemají stáčení jako národní sport), ale vzhledem k neporovnatelnému stavu silnic, množství dálnic a zvyku opravovat v autorizovaných servisech, jsou auta zpravidla v daleko lepším stavu než u nás.

23.03.2009 22:10 - Re: Zkušensti s nákupem C5 659610
pista
Město: Slepčany, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 270

99 Poslat soukromou zprávu
ahoj lidi.V sobotu som kupil c5II 1,6HDI 16V so serviskou skoro full výbava.V stredu idem na kontrolu rozvodov(možno aj výmena( a na výmenu všetkých filtrov+olej. Podla servisaku t. j.89000 by som ešte nemal nič menit!Ale podla vlastných skúseností odporúčam tebe urobit po kupe to iste.S km nikomu never daj si do motora vsetko svoje a maš pokoj!Su dobre aj zle citroeny,bud je vydareny,alebo nie.Zaleží to aj na tom ktora smena ho robila.Ked pondelkova maš smolu,budeš vkuse v servise.Tak vela stastia.Ja mam dva celkom vydarené,dufam,že to tretie bude tiež?!

23.03.2009 22:18 - Re: Zkušensti s nákupem C5 659611
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Hodne dela to, jak se o auto majitel staral. A to se projevi v prubehu pouzivani vozidla.
Kdyz jsem videla, jak muj byvaly soused dokazal za 3 mesice zrusit sluzebniho mercedesa (dodavka).. neskutecny, kazdou zatacku jel smykem, daval tomu kour, porad to desne tocil.. az ho vyhodili
A tohle proste nezjistis ani na diagnostice. Ojety auto je proste risk

05.09.2015 17:57 - Re: Zkušensti s nákupem C5 2857684
tankista
Město: Hlubočky 3, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 88
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
hledám,hledám a pořád nic.Bud je to jen 1,6 nebo automat anebo nemá hydractiv a když už je to co chci tak je to z druhé strany repy a u hranic :-/ Problém není cesta(od Olomouce) ale sehnat mechanika s diagnostikou co by semnou jel přes půl republiky a omrkl to auto

05.09.2015 20:40 - Re: Zkušensti s nákupem C5 2857763
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Jumep se mnou jel z Piešan až do Mostu, tam jsme auto prohlídli a odmítli. Odjeli jsme s prázdnou a já rád zaplatil za cestu jemu i sobě a nějaký ty náklady, protože bez jumepa bych tu past asi koupil a pak by ty náklady byly 50x větší.
Jednou mě jumep taky požádal, abych sice jako laik, ale poblíž místa bazaru, dojel k autu, nafotil a podal laickou zprávu o stavu auta. Aby nejel zbytečně. Kdyby se mi líbilo, přijel by s diagnostikou a rozhodl se podle sebe, ale byl to křáp a fotky z bazaru lhaly. Tak jsem mu ušetřil zbytečný výlet.
Takže cesty jsou, jen musíš někoho oslovit. Jruze je ze středu země, tak má všude stejně daleko. Určitě nebude neochotný. A jsou tu další ochotní odborníci.

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator