Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Jaké automatické převodovky jsou v C5
|< < 1 2 3 4
11.12.2011 11:34 - Re: Jaké automatické převodovky jsou v C5 2431985
Malicky
Město: Brno, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 46
99 Poslat soukromou zprávu
grossd napsal(a):
Zdravím, mám novou C5 (2011) s šestistupňovým automatem AT6. Občas se mi stane, že po zaparkování vypnu omylem motor s voličem v poloze D. S autem to při tom silně cukne a ozve se bouchnutí. Můžu touto chybou automat zničit? Jaký je prosím vᚠnázor...


s C5 s AP nemám zatím žádnou zkušenost (bude nová v lednu 2012)... ale co mě překvapuje, že to co jsi popsal vůbec jde ?!? moje zkušenost s AP z volva xc70, BMW x3 je, že to nejde, prostě zapalování /lze vypnout/ otočit klíčkem, pouze když je AP v poloze R.... opravdu lze u C5 vypnout zapalování, když je AP v poloze D???

11.12.2011 19:40 - Re: Jaké automatické převodovky jsou v C5 2432019
KostaKE
Město: Košice, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 94

99 Poslat soukromou zprávu
u C5 II s AM6 ide vypnut v polohe D... ale nic necukne, len motor zhasne... a potom si ponadavam ze som zas zabudol.

12.12.2011 00:38 - Re: Jaké automatické převodovky jsou v C5 2432142
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
I u 4hp20 to jde... však mi to přijde normální, může se stát cokoli a prostě ten motor člověk může chcípnout i v D, než tam rvát třeba N... člověk nikdy neví...

12.12.2011 08:16 - Re: Jaké automatické převodovky jsou v C5 2432157
toskey
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 147
99 Poslat soukromou zprávu
V zásadě nevypínat v poloze D motor, pokud chcete aby vám to chvíli vydželo (HDM,setrvačník). To že to chcípne za jízdy je také dobré vyřešit. Na druhým autě mi občas chcípne studený na lpg, ale tam to už neřeším přeci jenom už je to celý ojetý. Dokonce jde auto nastartovat přidáním plynu,pokud má auto ještě setrvačnost, tedy jako "roztlačit" a pak že nejde automat roztlačit To že to jde vypnout na D jde u více aut, záleží jen jak si která automobilka udělá ochranu POKA-JOKE. Dokonce jde i někde dát P za jízdy.

12.12.2011 09:15 - Re: Jaké automatické převodovky jsou v C5 2432163
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
toskey napsal(a):
V zásadě nevypínat v poloze D motor, pokud chcete aby vám to chvíli vydželo (HDM,setrvačník). To že to chcípne za jízdy je také dobré vyřešit. Na druhým autě mi občas chcípne studený na lpg, ale tam to už neřeším přeci jenom už je to celý ojetý. Dokonce jde auto nastartovat přidáním plynu,pokud má auto ještě setrvačnost, tedy jako "roztlačit" a pak že nejde automat roztlačit To že to jde vypnout na D jde u více aut, záleží jen jak si která automobilka udělá ochranu POKA-JOKE. Dokonce jde i někde dát P za jízdy.


P jde dát za jízdy skoro u každé - ale jen jednou Až to vyzkoušíte tak AP mám. Na BMV jí to roztrhne(v 20.km rychlosti zaskočí do zámku a.....)-ani jsem nekoukal co všechno se s ní stalo,ale skončila.A jestli ti jde ,,roztlačit" tak je tam něco špatně-nemnělo by to jít(alespoň když vypneš a zapneš klíček za jízdy)

12.12.2011 09:47 - Re: Jaké automatické převodovky jsou v C5 2432164
toskey
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 147
99 Poslat soukromou zprávu
jruze: u omegy to tak mám,když jedu za studena a brzdím ke křižovatce a chcípne na volnoběh, tak když sundám nohu z brzdy a přidám plyn tak naskočí motor.A systém sart-stop to pravdu nemáTaky jsem poprvý čuměl. Ta převodovka je nezmar už to má pul milinou a pořad jezdí a řadí. I přežila když jsem popojíždel v koloně a nudil se a hrál si tak jsem omylem zařadil P tak při cca 10 km/h. Prostě poctivá AP od GM...

12.12.2011 09:56 - Re: Jaké automatické převodovky jsou v C5 2432166
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Tak já to D za Poka Yoke (protože je to z japonštiny, né z angličtiny) nepovažuju, spíš za chytrou chybu.

Je fakt super, když ridič dostane třeba nějakej záchvat za volantem, chytᚠvolant, tahᚠručku, von ti dupe na plyn, vytahuješ klíčky ze zapalování a to auto konečně neakceleruje, doprdele klika cesta je volná. Zastavíš, on dál křečuje, ty vylejzáš, málem se pozvracíš a jsi rád že jsi..

12.12.2011 10:05 - Re: Jaké automatické převodovky jsou v C5 2432167
toskey
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 147
99 Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
Tak já to D za Poka Yoke (protože je to z japonštiny, né z angličtiny) nepovažuju, spíš za chytrou chybu.

Je fakt super, když ridič dostane třeba nějakej záchvat za volantem, chytᚠvolant, tahᚠručku, von ti dupe na plyn, vytahuješ klíčky ze zapalování a to auto konečně neakceleruje, doprdele klika cesta je volná. Zastavíš, on dál křečuje, ty vylejzáš, málem se pozvracíš a jsi rád že jsi..

No tak to jsi ted napsala hodně špatnej příklad a ještě v tom mᚠnelogický kroky, proč bych vytahoval klíček aby se mi zasekl volant a nešel posilovač řízení a brzd To je snad lepší začíct brzdit ručkou a snažit se sundat nohu,nebo když jsme u toho automatu tak vyřadit na neutrál. Stejně je to tak blbej případ použití vypnutí motoru na D,že to neopravnuje vypínat motor na D...

12.12.2011 10:18 - Re: Jaké automatické převodovky jsou v C5 2432172
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Nelogický kroky? Ty vole, víš jak vypadá epileptickej záchvat? Když ti křečuje 100 kilovech chlap za volantem a drží ti plyn, protože při tý křeči se celej prohne, rukama tě skoro fackuje. Sorry, na Nko sem si fakt nevzpomněla, byla jsem tak doprdele v šoku, že jsem málem dostala infarkt. Asi sem naprostej debil.

12.12.2011 10:32 - Re: Jaké automatické převodovky jsou v C5 2432180
toskey
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 147
99 Poslat soukromou zprávu
A to vytáhnutí klčků ti přijde nomální?tím je myšlenej ten nelogickej krok. No jestli jsi to zažila tak potěž vidle, stejně to bylo asi víc o štěstí (podmínky provozu,asi celkem rovinka,rychlost atd.) než že jde vypnout na D motor. Jde o to že se prostě motor na D nemá vypínat, pokud chce aby to chvíli vydželo. A to že někodo řídí pokud trpí eplieptickými záchvaty je věc druhá. Asi jako ten vůl co zabil ty dvě malý děti, být otcem těch dětí tak ho zabiju taky, nemá tam co dělat a doktor,který povoli řidičák jak by smet

12.12.2011 10:59 - Re: Jaké automatické převodovky jsou v C5 2432183
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
No, nebudeš u auta co neznáš, studovat kulisu řazení. Záchvat můžeš dostat i ty, to je věc, která může přijít jednou za život. O tom pánovi, co přejel ty dvě děti... no to je dost divný, pochybuju, že v záchvatu dokázal zařadit zpátečku a přejet je...

12.12.2011 11:25 - Re: Jaké automatické převodovky jsou v C5 2432186
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
No precital som si tu hromadu zaujimavych teoretickych veci ale k vypinaniu motora v D resp. inej rychlosti - u C5 a prevodoviek v C5 ( nevyjadrujem sa k dsg a inych zazrakom ) vypnutie motora v D nicomu nevadi - po vypnuti motora/ resp. napajania / prevodovka natvrdo zaradi 3 ( to byva niekedy ta rana co clovek obcas citi - nie je syncnuty motor a prevodovka ), sice sa nemaze ale ani neradi a prevodovka na to aby zastala je mazana dost. Mozno keby to clovek spravil 10 000 za sebou tak sa prejavni nejake nepodstatne opotrebovanie prevodovky ale to je asi tak vsetko. Samozrejme sa bavime o prevodovke co je normalne servisovana a normalne funguje. Prevodovka co je na 99.9% pred smrtou na krku ma milion kilometrov a mazana je mazutom z dizlovej lokomotivy je samozrejme iny pripad.

Hydrodynamicky menic a zotrvacnik samozrejme vobec nijak netrpi(cim by mal trpiet, tym ze sa netoci ??? ) - vsetkym teoretikom odporucam aspon raz si rozobrat prevodovku a zistit ako to vlastne funguje - nie je to ziadna tajomna veda

12.12.2011 20:27 - Re: Jaké automatické převodovky jsou v C5 2432239
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Malicky napsal(a):
s C5 s AP nemám zatím žádnou zkušenost (bude nová v lednu 2012)... ale co mě překvapuje, že to co jsi popsal vůbec jde ?!? moje zkušenost s AP z volva xc70, BMW x3 je, že to nejde, prostě zapalování /lze vypnout/ otočit klíčkem, pouze když je AP v poloze R.... opravdu lze u C5 vypnout zapalování, když je AP v poloze D???

Jen taková drobná poznámka:neznám Olvo,takže nevím,jak tam,ale u X3 jde motor vypnout,a mᚠzvoleno jakkoliv(PRND...),ale klíč jde vytáhnout ze spínačky pouze v P. To je věc,která mi u C5 docela chybí-tahle blbuvzdornost.

12.12.2011 23:02 - Re: Jaké automatické převodovky jsou v C5 2432257
Malicky
Město: Brno, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 46
99 Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Jen taková drobná poznámka:neznám Olvo,takže nevím,jak tam,ale u X3 jde motor vypnout,a mᚠzvoleno jakkoliv(PRND...),ale klíč jde vytáhnout ze spínačky pouze v P. To je věc,která mi u C5 docela chybí-tahle blbuvzdornost.


Srry, mas pravdu, lze vypnout v vzdy.... Ale klice nelze vytahnout, pokud neni P

|< < 1 2 3 4


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator