Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Aky olej do plynaku
|< < 1 2
20.11.2009 19:16 - Re: Aky olej do plynaku 1428275
Froggy
Město: Radnice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 113
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
miskod napsal(a):
Ci pouzit iny olej...atd

No mě technik po montáži LPG dost vehementně vtloukal do hlavy to, že mám olej, svíčky atd. používat přesně dle pokynu výrobce auta a nedat na fámy a hospodské chytrosti...

20.11.2009 19:55 - Re: Aky olej do plynaku 1428278
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
No, to nejsou hospodské chytrosti, o tom, ze LPG znehodnocuje olej se ví.

"Pravdou je to, že LPG ve styku s olejem vytváří výrazně méně karbonu a tak motor provozovaný na LPG bývá uvnitř většinou čistější. Na základě tohoto jevu prodejci zařízení LPG doporučují zcela nesprávně možnost prodloužení kilometrového proběhu do výměny oleje. Skutečnost je taková, že olej ve styku s vyšší produkcí dusíkatých zplodin více „koroduje“, vytváří se zvláštní úsady ve spalovacím prostoru, které mají odlišný charakter proti klasickému karbonu a velmi těžko se odstraňují. Olej rychleji ztrácí čistící a určité mazací vlastnosti a je vhodné zkrátit výměnnou lhůtu o 1/3."

21.11.2009 08:18 - Re: Aky olej do plynaku 1428283
Froggy
Město: Radnice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 113
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
No, to nejsou hospodské chytrosti, o tom, ze LPG znehodnocuje olej se ví. "Pravdou je to, že LPG ve styku s olejem vytváří výrazně méně karbonu a tak motor provozovaný na LPG bývá uvnitř většinou čistější. Na základě tohoto jevu prodejci zařízení LPG doporučují zcela nesprávně možnost prodloužení kilometrového proběhu do výměny oleje. Skutečnost je taková, že olej ve styku s vyšší produkcí dusíkatých zplodin více „koroduje“, vytváří se zvláštní úsady ve spalovacím prostoru, které mají odlišný charakter proti klasickému karbonu a velmi těžko se odstraňují. Olej rychleji ztrácí čistící a určité mazací vlastnosti a je vhodné zkrátit výměnnou lhůtu o 1/3."

Tak zrovna tohle jsem jako hospodskou chytrost nemyslel, to samozřejmě už vím také a nepopíral to ani ten servisák LPG. Ale myslel jsem spíš ta různá laborování s hustotou, přísadama jako různý ekolube atd...

21.11.2009 15:47 - Re: Aky olej do plynaku 1428288
miskod
Město: Praha - Stodulky, Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 435
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Co sa tyka typu oleja, je dolezite aby si v prvom rade dodrzal normu udavanu vyrobcom. Teda konkretne pre nase benzinove auta je to SJ/A3.98 res. SJ-EC/A1.98. V manuale k autu mas viskozity od 0W30 az po 15W50.
Podla mna laborovanie zacina az ked prestanes dodrziavat normu udavanu vyrobcom auta.
A z toho co som vystudoval z kadejakych clankov, tak som pochopil ze pri plyne je dolezite pouzivat oleje s minimom popolcekovej zlozky.

22.11.2009 13:48 - Re: Aky olej do plynaku 1428311
Froggy
Město: Radnice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 113
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
miskod napsal(a):
Co sa tyka typu oleja, je dolezite aby si v prvom rade dodrzal normu udavanu vyrobcom.

To samé už jsem přeci napsal

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator