Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Kategorie: / Články & návody / Uživatelské návody

 

Klimatizace - čistění


Vyčištění klimatizace pomocí spreje

Čištění klimatizace je doopravdy malý a nenáročný zákrok. Trvá cca 20 minut se vším všudy. Upozorňuji, že "zanedbanou" klimatizaci samotný sprej nedokáže 100% vydesinfikovat. Pokud vaše klima bude mít typický zápach i po čištění sprejem, obrate se na firmu, co se tímto zabývá. Určitě si přečtěte i návod doporučený výrobcem ;-)

Potřebujeme trochu času, sprej na čištění klimatizací (např. Clim Pur) a nový filtr (kabinový)


KROK 1.

Uvolníme plastový kryt pod stěrači natolik, aby se nám tam vešla ruka, nebo alespoň hadička od spreje
KROK 2.

Odhalíme :-) tapecírung nad pedály a na středovém tunelu. Uvidíme černý obdélník vpravo přichycený 2 šrouby. Ten druhý šroub bohužel nemám vyfocený, zdrcadlovku jsem tam prostě nenacpala :-) POZOR trubky v okolí druhého (horního) šroubu jsou horké.a umístění šroubůKROK 3.

Vytáhněte filtr.  Utrhněte jej tak, aby se dala tím plastovým černým krytem ventilace znova "zazátkovat". Na návodu to nepíší, ale když zazátkujete všechno, sprej se dostane tam kam má.  Nevkládejte nový filtr.
KROK 4.

Nastavíme klimatizaci podle návodu na krabičce od spreje. Tu je návod z Clim Pur:

1. nastartovat
2. ventilace na maximum
3. nastavíme studený vzduch
4. vnější okruh
5. vypnutá klima
6. vypnutá vnitřní cirkulace

Tak a vezmeme hadičku od spreje (z vlastní nešikovné zkušenosti doporučuji hadičku opravdy pevně nastrčit na sprej (nebo vzít a trochu omotat izolačkou), aby vám nevypadla, mě se to podařilo, nic příjemného to nebylo:) a prostrčíme jí pod tím plastem pod stěrači co nejblíže ventilátoru a v několika sekundových intervalech vyprázdníme sprej do ventilace. Necháme to 10 minut působit a pak zapneme vše naplno a necháme to dalších 10 minut běžet. Pak nasadíme nový filtr a je hotovo. Určitě větrejte auto déle než 10 minut, jinak má auto odér jako  v Motole :-)
Snad to pomůže ;-)
Od zobrazené 50164 x.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator