Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Kde tankovat (nebo spíše netankovat)?
|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 12 > >|
29.12.2011 15:26 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2436150
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Zkusil jste již někdo tu "novou" naftu od OMV MaxxMotion. Co si o ní kdo myslíte?
Pravidelně jsem bral Vervu u Benziny, pak tuto čerpačku přejmenovali na Orlen, ale Verva zůstala, tak jsem bral dál. U OMV jsem narazil na ten MaxxMotion, tak jsem ho vyzkoušel. Co mě zarazilo jako první, že ještě neměli pořádně přeznačenej stojan, jen nálepku. Podle toho oka u stojanu, co se točí ta vrtulka a je vidět tekutina, která se tankuje, tak měla jinou barvu a vypadalo to jako Natural , tekutina ve vedlejším oku s klasickou naftou měla barvičku jinou a mírně zakalenou.
Po jedné nádrži mám pocit, že je motor běžel tižší a možná trošku živější ( spotřebu hodnotit nemůžu, 500km jsem měl za sebou valník ). Je to jen subjektivní dojem nebo na tom něco bude?

29.12.2011 16:40 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2436158
pepik
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 69
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj. Rozhodně nedoporučuju tankovat v jižní části Chorvtska a celé Černé hoře. Po letošním létě už fakt jen u OMV a né u INY a jiných podobných čerpačkách. Po natankování před Vídní auto jelo jak zamlada, ztichlo a jelo jak blázen, ale u na konci chorvatský dálnice, někde před Dubrovníkem jsem vzal jejich lepší naftu............nic nenasvědčovalo tomu ,že je něco v nepořádku. Až na hranicích s bosnou...........začal citrónek nádherně černě kouřit jak kdysi moje starý béxiko, když bylo v posledním tažení...............dokonce jsem na odpočívadle potkal nějakýho čecha se starou 124 a i on koukal copak mu to lítá za brikery z vejfuku. Samozřejmně , může to bejt jen náhoda, ale očouzený zadky černohorskejch bouráků mluvily jasně

29.12.2011 22:27 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2436234
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
minulé tankování obyč nafta u globusu Praha-černý most. připadal jsem si že jezdím traktorem. motor se na volnoběh klepal a byl hlučnější a i zátah nebyl nic moc. A to dávám VIF. Dnes plná u OMW a připadám si jak po výměně motoru. chod pravidelný nárust výkonu zpět k normálu.

07.02.2012 20:43 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2448764
M.P
Město: Třebíč, Auto: Peugeot 807 2.0 HDi / 100 kWPočet příspěvků: 432

99 Poslat soukromou zprávu
Máte někdo zkušenost ( jakoukoliv ) s naftou od Slovnaftu ?
Tankuju jen na Benzině ( jak TOP Q , tak VERVA ) , ale koukal jsem že tady u nás mají na Slovnaftu trochu "lepší" cenu . Samozřejmě teď ještě pár dní než bude tepleji zůstanu na Vervě , ale potom ...

11.02.2012 16:51 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2449887
standacer
Město: , Auto: Počet příspěvků: 100
99 Poslat soukromou zprávu
Minulou neděli jsem natankoval u Benziny v Holešově .link. plnou nádrž Vervy s označením do -30°C, do toho 3 panáky VIFu. V noci bylo -22°C a ráno jsem se vracel s cukajícím autem na dvojku. V hadičkách koloval bílý humus. Moje důvěra v paliva od Benziny je dost nahlodána.
Tohle se opakovalo každé ráno, pokud teplota klesla k -20°. Alespoň jsem zjistil, že stačí trochu zahřát motor, nechat to běžet a po 20ti minutách se dá jet.

11.02.2012 18:14 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2449923
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ono je to presne, pumpa od pumpy

ja napr v piestanoch mam odskusane ze SHELLka mi vyhovuje najviac ... a to tiez ako kedy, niekedy natankujem a citit zhorsenie tahu, resp. po niektorom natankovani vyrazne citit zlepsenie chodu

zasada je, neist tankovat pokial tam vidim cisternu ze doplnali nadrze, radsej aj za 24hod potom ak je to mozne

11.02.2012 18:32 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2449945
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
a este raz sa zopakujem

.link.

vsimnite si hlavne verva a cista nafta

11.02.2012 19:22 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2449963
standacer
Město: , Auto: Počet příspěvků: 100
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
a este raz sa zopakujem

.link.

vsimnite si hlavne verva a cista nafta


njn, jenže pak přijedeš ke stojanu a u Vervy je přicvaknuto do -30° a to se těžko odolává. Nedělaj to ty aditiva? Alespoň je vidět, že Verva a TopQ nejsou úplně stejná nafta

11.02.2012 20:43 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2449982
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
aditivum samotný zamrzne... ale v kombinaci s naftou už ne... Pochybuju, že udělá takovej rozdíl..

12.02.2012 11:36 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2450088
duff74
Město: Holešov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
standacer

Ty vo.e nestraš, já beru jenom na Benzině na Zlínské v Holešově, ale beru Top Q + Vif a nikdy jsem neměl žádný problém. Pokud by nešlo věřit už ani Benzině, tak komu?

12.02.2012 13:01 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2450101
Jimmivon
Město: Blížkovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 124
99 Poslat soukromou zprávu
No a co Euro Oil? Je to primo Ceska Rafinerska a kdyz uz verit ne tady tak kde jinde?

12.02.2012 13:10 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2450102
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
No já bych věřil svým zkušenostem. Nebudu měnit, dokud se nespálím. Mám výhodu v tom, že na Benzině Plus, kde tankuju TopQ + VIF, tankujou taky záchranky a policie. A tak možná proto jsem ještě nedostal naftu, se kterou bych měl potíže. Navíc ta pumpa jede NonStop a má teda asi čerstvější zboží. No a pokud někdy musím tankovat i jinde, tak se snažím dodržet větší nebo viditelně navštěvovanější Benzinu Plus a dám opět TopQ + VIF. A na rozdíl ceny moc nekoukám, protože vyjedu asi tak jednu až dvě nádrže měsíčně a rozdíl jedný koruny na litru mě nezruinuje. Větší rozdíly se najdou jen těžko. Leda u stanic "Ve dvoře".

12.02.2012 13:36 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2450103
hráč
Město: Blovice, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 8

99 Poslat soukromou zprávu
Já tankuju jen u Euro Oil ve Skladovce v Plzni a jsem spokojený. Přidám VIF a auto startuje bezvadně. Dnes v noci to ukazovalo -22 a v pohodě jsem odjel.

12.02.2012 14:36 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2450110
standacer
Město: , Auto: Počet příspěvků: 100
99 Poslat soukromou zprávu
duff74 napsal(a):
standacer

Ty vo.e nestraš, já beru jenom na Benzině na Zlínské v Holešově, ale beru Top Q + Vif a nikdy jsem neměl žádný problém. Pokud by nešlo věřit už ani Benzině, tak komu?


Třeba kdybych vzal TopQ, byl bych na tom líp. Kdoví kolik se tam té Vervy vytočí. Každopádně nalepit na stojan -30°C, když je to s bídou do -20° je od majitele svinstvo a pumpě bych se vyhnul velkým obloukem. Kdoví co ještě jinýho šidí. Před tankováním jsem měl dojezd 100km, takže předchozím tankováním to asi nebylo.

Přílohy:
Holesov_Benzina_humus.png | Stáhnout( 950937b ) - Staženo:52x.

12.02.2012 15:00 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2450131
ata
Město: Cvrčovice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
No, já už pár let tankuji v Praze na Veleslavíně u pumpy v areálu Policie ČR a zatím jsem neměl s kvalitou žádné problémy (samozřejmě přidávám VIF), i ceny jsou rozumné. Kdysi mi někdo říkal, že si kvalitu dost hlídají - byla by asi ostuda, kdyby v mrazech jejich auta nejezdila.

12.02.2012 17:42 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2450246
Juráš
Město: Pelhřimov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny, tankuju převážně (tedy pokud je možnost) u Euro Oilu MN bez přidaných aditiv. Dle testů a vyjádření na výrobce filtrovatelnost do -24 st. C. U Euro Oilu je ještě jeden rozdíl v kvalitě (tedy pokud testy uvedené redakcí SM nemlží v tom, že MN od nich má obsah MEŘO jen do 2% na rozdíl od většiny ostatních. Proč to tak je, je na delší psaní. Včera jsem řešil problém jak se v noci vrátit z plesu. V nádrži jen 15 litrů MN tankované začátkem ledna. U benziny plus jsem dotankoval 25 litrů Vervy a popojel ještě cca 25 km. Ve tři ráno ukazoval teploměr v autě - 24,5 st. C. Nechal jsem ho 2x nažhavit a pak start na první. Bez problémů a jakýchkoli dalších aditiv. Nafta sama o sobě jich má dost a dost. Takže pochvala autíčku i jeho páníčkovi za údržbu. Nikdo jiný to za mě........ Mějte se.

12.02.2012 17:56 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2450248
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Docela by mě zajímalo to delší psaní. O tom, proč můžou mít MEŘO jen do 2%, když zákon stanovuje 5% dlouhodobě.
A k těm aditivům. Tady - .link. - je popsáno, co všechno aditiva umí. Takže aditivujeme nejen proti "zamrzání" nafty, ale pro zlepšení mnoha jiných vlastností. O tom si počti tady - .link.
Takže když chceš pochvalu od svýho auta, tak mu ty aditiva dopřej.

12.02.2012 18:35 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2450266
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No po tankování toho hnusu,který z naftou asi nemá moc společného(jak ji známe mi pamětníci) a to je skoro jedno kde natankuješ se divím že auta náročná na kvalitu paliva vůbec jedou.U dost aut která nahlásila nějakou anomálii při startu a nebo po chvilce jízdy měli dvě příčiny 1. pokles napětí 2. problém tlaku paliva . U druhého to má zase dvě příčiny 1. přicpaný filtr paliva 2. to skvělé palivo je moc husté na to aby to ureguloval regulátor a chyba je příliš vysoký tlak paliva ( to je ta závada kdzž to přežije start a naskočí po krátké době jízdy kdy je nafta ještě studená a motor v otáčkách.Další důvod závad je vysrážená vlhkost po schladnutí motoru a přimrznutí vlhkosti v některých ovládacích členech u kterých elektronika zjistí anomálii a na tu reaguje chybovou hláškou.Všechny měřené hodnoty mají toleranci od-do a v měřených hodnotách u studeného motoru a paliva se dostávají mimo.

12.02.2012 18:35 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2450267
Juráš
Město: Pelhřimov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
Nemám nic proti aditivům, dávám je také (múj příspěvek byl ale k mojí včerejší zkušenosti), ale všeho s mírou. Ale k tomu MEŘU... zákon nestanovuje povinnost, ale omezuje max. množství MEŘA na 7%. Povinnost těch co uvádějí naftu na trh je dodržet průměrnou příměs biosložek 6%. Mamévrovací prostor pro výrobce, aby mohl dát jednou víc, jindy žádné biosložky je proto velmi malý. Čepro jako velký prodejce prodává i směsnou naftu (s 30% biosložek) a dokonce i 100% bionaftu. Všechna tyto paliva započte pak do celoročního průměru a normální MN "kazit" biosložkami nemusí. Překvapivě tedy Čepro na stanicích, které provozuje a nebo na těch kam dodává svoje produkty může mít bez biosložek. V každém případě jsou starty v zimním období věcí nejen "dobré" nafty, ale i té údržby a tech. stavu a o tom byla ta moje pochvala. Tak všem přeji jen úspěšné starty.

21.02.2012 13:40 - Re: Kde tankovat (nebo spíše netankovat)? 2452856
Gabo
Město: Nitra, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 81
99 Poslat soukromou zprávu
Inšpekcia zverejnila zoznam čerpačiek s nekvalitnými benzínmi a naftou
.link.

|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 12 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator