Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Postupně se rozbíjející C5 – diagnostika, oprava, likvidace?
13.01.2019 15:51 - Postupně se rozbíjející C5 – diagnostika, oprava, likvidace? 3201122
KingZd
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj přátelé,

upřímně doufám, že jsem zvolil správnou kategorii… Mám C5 kombi z r. 2002, Borise. Otevřeně přiznávám, že o autech nic nevím. Snažím se řídit tak, abych ho nehuntoval, kontrolovat „běžné věci“ (kapaliny, pneumatiky a tak), ale motor je pro mě španělská vesnice.

Poslední dobou se začíná víc a víc věcí rozbíjet a já vás prosím o radu, jestli se auta zbavit, tedy zkusit prodat na náhradní díly (případně za kolik), nebo jestli myslíte, že se vyplatí ho hodit do dobrého servisu a nechat si nacenit všechny opravy (diagnostikovat ho), nebo jestli si troufnete na dálku od klávesnice odhadnout, že bych do toho auta ještě měl investovat, protože třeba může nějak OK fungovat třeba ještě 2–3 roky.

V přiloženém Wordu jsem sepsal vše o výbavě a aktuálním stabu včetně všech mnoha problémů. Obávám se, že už to je vážné… Pominu-li ovšem, že poslední měsíc pravdu hodně zlobí a včera jsem skoro nedojel domů, tak jezdí skvěle – celé tři roky jsem s ním byl maximálně spokojený.

Děkuju moc za případné postřehy a přeju krásnou neděli!

Zdeněk

----------------------------------------------------------------------
Text z přílohy:

Někde/Nějak mírně uniká olej; dolévám jednou za x měsíců.

Taky se rozbilo podsvícení „palubního displeje“ v přístrojové desce, kde se ukazuje spotřeba, rádiové stanice apod. Možná jen kontakt; zezačátku stačilo poklepat a rozsvítilo se.

Autu trvale (celé tři roky) svítí „Antipollution Fault“. Podle různých servismanů a jejich diagnostik by to mělo být jen a pouze vadné čidlo emisí. Takže auto je prý v tomto ohledu v pořádku (STK koneckonců prošlo), vadné by mělo být jen to hlášení o chybě. Když se vyresetuje, objeví se třeba po 20–100 km znovu.

Začal se „zasekávat“ plyn. Drží se nad 1 000 otáček, auto mírně hučí, a musím lehce prošlápnout, lehce přidat, aby pak klesl na běžný volnoběh.

Nechal jsem opravit nefunkční větrání, takže vzduch dovnitř proudí, ale topení nyní znovu zlobí – někdy fouká studený vzduch, jindy teplý, ale rozhodně ne třeba maximálních 28 °C. Obávám se, že to souvisí s nejvážnějším problémem: asi je něco s chladičem nebo termostatem? =>

=> 12. ledna jsem jen tak tak dojel domů. Chladič se poslední asi měsíc někdy spouští na maximální výkon a odmítá se vypnout po vypnutí motoru (až na třeba třetí nastartování/vypnutí).
Pokud ho nevypnu sám takto „ručně“, tak se někdy vypne po chvilce sám, ale taky ukázal, že umí kompletně vybít baterku – včera.

Po nastartování přes kabely auto „bez jakýchkoli problémů“ dojelo po okreskách i dálnici 80 km do Prahy, kde se začalo přehřívat; naskočilo STOP, příliš vysoká teplota chladicí kapaliny. Zastavil jsem, po asi 5 minutách pokračoval, teplota podle budíku kolísala mezi středem a horní hranicí, STOP se ale už neukázalo. Po zaparkování opět chladič na plný výkon a tentokrát se mu už opravdu vypnout nechtělo (až asi napočtvrté). Pak jsem zkontroloval chladicí kapalinu a skoro se vyvařila (je u spodní čárky) – budu muset dolít, pokud si troufnu na cestu do servisu.

Přílohy:
Citroen C5 Kombi.docx ( 18124b ) -

13.01.2019 17:42 - Re: Postupně se rozbíjející C5 – diagnostika, oprava, likvidace? 3201160
Světlonoš
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 178

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jsou tu povolanější kolegové, ale jako poučený laik si myslím, že to co popisuješ není nic tak dramatického, aby jsi se auta zbavoval. A to ještě nedej bůh jako vraku na díly.
Zadrhávající plyn nebo případně "zarostlé" topení jsou řešitelné. Přehřívání může mít více příčin, ale výměna teplotního čidla nebo termostatu nikoho nezruinuje.
Počkal bych na předběžné vyjádření místních znalců, domluvil si u některého z nich prohlídku a pak se můžeš rozhodnout co s autem dál.
Ovšem sehnat takto pohodlné a velké auto s benzínem bez turba a nepřímým vstřikem bude jen a jen t잚í.

13.01.2019 17:52 - Re: Postupně se rozbíjející C5 – diagnostika, oprava, likvidace? 3201163
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
O auto podle popisu se poslední roky nikdo nestaral a jen jezdilo, když se vyskytla závada, byla "opravena" smazáním ... Patrně velmi zanedbaná údžba, asi se to nechladí jak má z nějakého duvodu a vrtule po vypnutí dochlazuje ... Možná jen ucpané chladiče a radiátory, možná těsnění pod hlavou, možná hlava, seklej termostat, špatné čidlo ... to jen tak můj laický pohled

13.01.2019 18:17 - Re: Postupně se rozbíjející C5 – diagnostika, oprava, likvidace? 3201171
KingZd
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
O auto podle popisu se poslední roky nikdo nestaral a jen jezdilo, když se vyskytla závada, byla "opravena" smazáním ... Patrně velmi zanedbaná údžba […]


2016, pár měsíců po koupi, jsem ho nechával kompletně zkontrolovat, na konci 2017 taky (před technickou), přičemž servisy měnily těch pár součástek a jinak auto hodnotily jako v dobrém stavu. Problémy nebyly, takže nic se mazáním neřešilo, KROMĚ té antipollution fault, u které mi dva lidi řekli, že je to čidlem a je zbytečné kvůli tomu za x tisíc rozebírat auto. S topením je problém od prosince, s chladičem konkrétně od včerejška, takže jsem ještě neměl ani čas to zanedbat…

13.01.2019 18:28 - Re: Postupně se rozbíjející C5 – diagnostika, oprava, likvidace? 3201176
KingZd
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Jedině snad ten olej. Ale v servisu řekli, že by museli za x tisíc vyndat motor a pak by se vidělo, o jaký problém jde, a že pokud je únik oleje malý, tak by to u starýho auta neřešili a prostě jednou za půl roku dolili. Poděkoval jsem za upřímnost a řídil se tím.

13.01.2019 18:59 - Re: Postupně se rozbíjející C5 – diagnostika, oprava, likvidace? 3201178
KingZd
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Světlonoš napsal(a):
Jsou tu povolanější kolegové, ale jako poučený laik si myslím, že to co popisuješ není nic tak dramatického, aby jsi se auta zbavoval. A to ještě nedej bůh jako vraku na díly.
Zadrhávající plyn nebo případně "zarostlé" topení jsou řešitelné. Přehřívání může mít více příčin, ale výměna teplotního čidla nebo termostatu nikoho nezruinuje.
Počkal bych na předběžné vyjádření místních znalců, domluvil si u některého z nich prohlídku a pak se můžeš rozhodnout co s autem dál.
Ovšem sehnat takto pohodlné a velké auto s benzínem bez turba a nepřímým vstřikem bude jen a jen t잚í.

Díky moc. Mně jde primárně o to, abych nemusel každý měsíc do servisu s novým problémem, proto bych ho případně přenechal někomu, kdo si to třeba opraví sám doma v dílně.

To samé ohledně toho prodeje „na díly“ – jde mi jen o to, že nedokážu posoudit, jaké je tam riziko dalších problémů a skrytých vad, takže bych radši klesnul s cenou prodal ho „bez záruky“, než aby se pak případný nový majitel cítil podvedený.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator