Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Úpravy, vylepšení, tuning / Výbava, funkce C5 III
22.12.2011 18:55 - Výbava, funkce C5 III 2434841
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
presunuti tematu

19.12.2011 11:33 - Re: Pneumaticke vzpery kapoty motoru 2433688
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
Mám tiež Exclusive, ale:
- sklápacie spätné pri cúvaní: NIE (možno je to záležitos diagnostiky)
- centrál na víčko nádrže: NIE
- osvetlenie schránky na priblíženie ruky: NIE
- plynové vzpery kapoty: NIE (ale to nemá žiadna C5 III)

tak asi tak....


- sklapacie zrkadlo nie je zalezitost diagnostiky, ale fyzicky v nom musia byt pamatove motorceky, cize aj iny modul dveri - nikdy nebolo sucastou exclusive, ale vzdy ako priplatkovka, aj ked povacsine uz zaratana v cene (mal som tu par exclusive ktore to nemali)

- central na vicko sa robil pri C5 1 do 2003, nakolko im to blblo, zrusili to - zahrdzavela ta tycka zamku a nedala sa otvorit nadrz alebo zamknut - dalsia vec, dost ludi tankovalo zo zapnutym zapalovanim, takto su donuteny vytiahnut ten kluc, facelift to rovnako nemal, pokial dobre vidim X7 to rovnako nema ziadna

- osvetlenie schranky na priblizenie ruky je zalezitost len X7, takze presne neviem ako to tam je (v dokumentacii nevidim nic len klasicke svetla - nejdem to teraz do podrobna hladat, mozno inokedy

- plynove vzpery nema ziadna X7, myslim ze kvoli rieseniu nasavania klimatizacie a teda oddeleniu motoroveho priestoru od nasavania klimatizacie, ze to je hodna blbost nemat ich je druha vec

19.12.2011 17:20 - Re: Pneumaticke vzpery kapoty motoru 2433775
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
Pod haubnu se zase až tak často neleze, aby bylo nutno mít plynové vzpěry. To bych oželel.
Otevírání víka nádrže z prostoru řidiče - nechápu, proč to není instalováno. O kategorii níž to dnes není žádná vzácnost a nevěřím tomu, že je to takový technický a neřešitelný problém. Snad mě napadá jen spojení s nějakou poblbanou otázkou safety, ale pokud řidič nechá klíčky ve spínačce není zase až tak pádný důvod to neinstalovat... Pravděpodobně toto plus zrušení osvětlení interieru a dveřních kapes je důsledek oblíbeného cost cuttingu. Bylo by asi vhodné si přiznat, že C5 neni žádné vyjímečné auto a týkají se jej stejné procedury abolesti, jako kterého koliv jiného auta v dané kategorii... Nutno podotknout, že Germáni šetří poněkud méně a na trochu jiných partiích, ale znát je to také. Btw - co je pravdy na tom, že C5III má AL haupnu či co?...

19.12.2011 18:42 - Re: Pneumaticke vzpery kapoty motoru 2433816
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
- sklapacie zrkadlo nie je zalezitost diagnostiky, ale fyzicky v nom musia byt pamatove motorceky, cize aj iny modul dveri - nikdy nebolo sucastou exclusive, ale vzdy ako priplatkovka, aj ked povacsine uz zaratana v cene (mal som tu par exclusive ktore to nemali)

Podža mňa tam pamäové motorčeky sú, keďže do pamäti (1,2) sa ukladá nastavenie vodičovej sedačky, klímy a tuším aj poloha spätných zrkadiel.
A v nastavovacom menu som nič také nenašiel ako sklápanie späáku pri cúvaní. Jem tam len niečo ako posun sedačky pri odomknutí, guide me home svetlá, denné svietenie atď.

19.12.2011 20:20 - Re: Pneumaticke vzpery kapoty motoru 2433847
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak potom skus cez diag to aktivovat

19.12.2011 21:06 - Re: Pneumaticke vzpery kapoty motoru 2433871
Malicky
Město: Brno, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 46
99 Poslat soukromou zprávu
Otevirani nadrze u X7 je opravdu archaicke... A nebo spise komicke, kdyz to porovnam s novou c4, kde se jim to povedlo na 1. Jako by to bylo uplne od jineho vyrobce... Pro me nepochopitelne...

19.12.2011 21:30 - Re: Pneumaticke vzpery kapoty motoru 2433888
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
no s tym ze nemci nejsu setrny by som radsej pomlcal, tie exclusive socky ako to volam boli prave z nemecka, nesklapacie zrkadla, mechanicke zrkadlo ....

20.12.2011 08:15 - Výbava, funkce C5 III 2433952
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
Páč bylo moderátorem založit pro tuto oblast nové téma - budiž a rovnou navážu na komenty SGT
"
Mám tiež Exclusive, ale:
- sklápacie spätné pri cúvaní: NIE (možno je to záležitos diagnostiky)
- centrál na víčko nádrže: NIE
- osvetlenie schránky na priblíženie ruky: NIE
- plynové vzpery kapoty: NIE (ale to nemá žiadna C5 III)

tak asi tak....
"
Sklápění zrcátek - patrně jsi přehlédl jden fígl, který sklopení podmiňuje. Slider na ovladači zrcátka musí být přesunut na stranu, na které se má sklopení odehrát, tudíž - pokud je v porstředku, tak se při zařazení R nestane nic. Jinak - při zatažení slideru směrem dozadu se zrcátka sklopí včetně kapliček třá za jízdy (asi futura do myčky)
Osvětlení kapes ve dveřích. Tady bych možná pochopil, proč se tato vychytávka stáhla z oběhu. To na základě principu fce a vlastní realizace. Když někdo nalepí na vnitřní stranu tapecu dveří indukční smyčku z drátu a připevní ji izolačkou za 3,50, která se časem pochopitelně uvolní, smyčka se uvolní a přestane reagovat, tak má tři možnosti.
-použít kvalitnější lepenku už při výrobě nebo jiný způsob fixace (asi too expensive ) tudy tedy nééé
-hodit na to salám případně aplikovat fix patch (pokažené renomé a zase prachy) tudy taky nééé
-cut off a v další serii se tvářit, jako by se nechumelilo (kdo to nikdy neměl, tak mu to chybět nebude). Tudy zřejmě vede cesta...

To Junep @ cost cutting
Můžem se případně dohadovat o jednotlivých položkách ,ale ze zkušenosti - germáni docela určitě tak neojebávají díly zavěšní kol na druhou stranu - stačí si prohlédnout nového Leona a půjdete do mrákot ze zoufalé kvality int. plastů - ale - zase se dá v základu připojit na audio system USB (nepovažuji vzhledem ke kvalitě audiořetězce za relevantní, ale pro někoho goal století) U Francka se pravděpodobne nepovede nemít zrcátka v elektrice a u Germánů se zase nešetřilo na páčkách blinkrů... jen chci globálně říci, že lpší to už asi nebude a C5 neni žádný Uberwagen a veze se společně s ostatními ve vlaku konkurenceschopnosti, výrobních nákladů a čínský hrozby...

26.12.2011 19:10 - Re: Výbava, funkce C5 III 2435732
MS02
Město: Pha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 230
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Sklapeni zrcatek - "figl" neprehlednut, nebylo by spatne zjistit od ktereho org number je zruseno. PRitom treba c4 to stale ma... To same s poctem sroubku drzicich calouneni a pod. Celkove to jde s novou C5-III od 10 k 5. Ale treba se konecne chysta nova verze, protoze toto zacina byt "socka". Porovnejte s "bratrem" peuget 508...

26.12.2011 21:00 - Re: Výbava, funkce C5 III 2435741
pagi
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 74

99 Poslat soukromou zprávu
sklápění zrcátek při couvání nemám ( auto mám týden nové ), taky mi chybí funkce zobrazení palubního počítače na velkém displayi, přičemž v manuálu je referovaná. a co se týče 508, když jsem se rozhodoval, který auto koupit, jestli 508 nebo C5, tak jsem oželel bezklíčový vstup, pádla pod volantem a nepochopitelnou skleněnou střechu a auto bylo o cca 100.000,- levnější, bylo o cca 3 měsíce dřív a hlavně je dle mého názoru disajnově mnohem hezčí než pažout

26.12.2011 22:11 - Re: Výbava, funkce C5 III 2435761
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
Zobrazováni info PP na sekundárním display se Da nastavit přez Lexii a par dalších fci také. Chce to vyzkoušet. Já například nemel povolenou fci denního svícení samostatnými žárovkami a bez lexiie bych byl nahranej. Někdy mne tato podivná filosofie konfigurace udivuje.

27.12.2011 17:53 - Re: Výbava, funkce C5 III 2435851
pagi
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 74

99 Poslat soukromou zprávu
tak jelikož jsem nový majitel citroenu, tak teprve zjišuji věci kolem potřebné. Lexia - již jsem zjistil co to je a teď potřebuji to? pokud si to pořídím, můžu autu ublížit? jak to zhruba pracuje? podal by mi někdo detailnější info? díky

27.12.2011 17:54 - Re: Výbava, funkce C5 III 2435852
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
lexia = diagnostika, potrebovat to nepotrebujes, pokial nejdes s autom experimentovat a je ti to uplne zbytocne ak s tym nevies robit

27.12.2011 18:05 - Re: Výbava, funkce C5 III 2435853
pagi
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 74

99 Poslat soukromou zprávu
tak je to jasné, pokud něco budu potřebovat hurá do našich ODBORNÝCH servisů

27.12.2011 18:12 - Re: Výbava, funkce C5 III 2435860
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mas tu dost inych moznosti .. ale odnacame od temy

28.05.2012 11:03 - Chladné podnebie 2480988
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
všimol som si pri charakteristikách takmer identických (EXLUSIVE) C5 III rozdielne výbavy (výbava 1 / výbava 2)

- Plnenie motoru - ohrev okruhu odvodu plynov z kžukovej hriadele:
(bez žhavenia okruhu / žhavenie okruhu LPG)

- Vybavenie interiéru - Podnebie (vonkajšia teplota):
(Krajina s normálnym podnebím / Krajina s chladným podnebím)

- Elektrická inštalácia - Štartér:
(Štartér triedy 5 / Štartér triedy 6+)

Znamená to, že sa vyrábajú rozdielne výbavy pre severné/južné trhy?
BTW: Dá sa zohna tzv. "Clona pre vežmi chladné podnebie (CZ manuál C5 III, strana 179)". Vežmi by sa mi to hodilo, lebo nárazník má nasávací otvor vežmi nízko a už sa mi stalo, že na vrtuži mi namrzol kus žadu a robilo to riadny kravál kým som na to prišiel...

28.05.2012 13:02 - Re: Výbava, funkce C5 III 2481013
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
všimol som si pri charakteristikách takmer identických (EXLUSIVE) C5 III rozdielne výbavy (výbava 1 / výbava 2)

- Plnenie motoru - ohrev okruhu odvodu plynov z kžukovej hriadele:
(bez žhavenia okruhu / žhavenie okruhu LPG)

- Vybavenie interiéru - Podnebie (vonkajšia teplota):
(Krajina s normálnym podnebím / Krajina s chladným podnebím)

- Elektrická inštalácia - Štartér:
(Štartér triedy 5 / Štartér triedy 6+)

Znamená to, že sa vyrábajú rozdielne výbavy pre severné/južné trhy?
BTW: Dá sa zohna tzv. "Clona pre vežmi chladné podnebie (CZ manuál C5 III, strana 179)". Vežmi by sa mi to hodilo, lebo nárazník má nasávací otvor vežmi nízko a už sa mi stalo, že na vrtuži mi namrzol kus žadu a robilo to riadny kravál kým som na to prišiel...


Pokud je díl jako samostatně objednatelný je jedno jestli je na tvém autě(pokud to není nějaká specialita-ostatní díly bývají kompaktibilní) tak se dá objednat přes citroen.Podle mne může být rozdíl chladné-normální podnebí v nějakých doplňcích(ty se dají dokoupit) a v nastavení jednotek , popř.čidla a to řešit nemusíš.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator