Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: EGR ventil - čištění
maxík
25.06.2009 21:46 - Re: EGR ventil - čištění
99
Tak tohle musím napsat.Auto mám z německa,od první jízdy svítil symbol motoru,servise a hláška porucha emis.systému.Provedl jsem vyčištění Fap filtru,když jsem měnil L.zadní ložisko,zjistil jsem že nádrž na aditiva je plná.Na diagnostice byla závada Fap filtru a egr ventilu.Po vymazání a vynulování se vše vrátilo při druhém startu.3x stejný postup.Egr jsem odstavil,výsledek jsem psal 15.6.Když Martin popsal jak to pracuje,vyndal jsem egr a chtěl ho vyčistit,ale byl krásně čistý žádný karbon a fungoval.Při zpětné montáži levá ruka někde za motorem a tlamou ležíc na sání jsem si všiml díry v jedné z podlak.trubiček a jedné propojovací hadičky.Po vyjmutí zjištěno děr asi 8,prostě,že je rozkousaná od nějaké lesní potvory,asi kuny.Po prohlédnutí celého prostoru za pomocí zrcátka,krom hadice ze vzdušníku do sání na které si taky pochutnala,nic jiného nesežrala,díky,že se nepustila do el.kabelů.Po startu již symboly nesvítí a hláška je taky fuč,auto jezdí už týden,motor šlape jak hodinky.Jen je mi divný,že vše zmizelo samo,bez diagnostiky.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator