Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Antipollution fault - teplotni cidlo
Jetik
16.05.2022 13:24 - Re: Antipollution fault - teplotni cidlo
Za?iato?n?k
Mám C5 I 2.2 HDi hatchbag z 11/2001 a mám ten istý problém. Teplota na vstupe do FAP 104C (občas vybehne na 108C) rovnako s pôvodným čidlom ako aj s novým. V chybách striedavo odpojené čidlo, resp., chybný rozdiel vstupnej a výstupnej teploty, rozdiel tlakov pred a za FAP je v poriadku. Auto sa správa úplne normálne. FAP sa regeneruje ako má, ostatné parametre motora sú v poriadku. Skúšali sme aj regeneráciu FAP s diagnostikou a prebehla bez chyby. Sám tomu nerozumiem, lebo sme mali k dispozícii aj auto s rovnakým motorom, ale z roku 2003. Sledoval som signál od čidla až na plošný spoj v BMI (pin na konektore BMI si už nepamätám) a odpor sa plynule menil so zmenou teploty čidla. Viac som to neriešil. Mám nabehaných viac ako 310 000 km, FAP som nechal vyčisti na 180 000 km a žiaden problém s tým nemám, akurát keď sa ozve nízka hladina aditívu, dolejem ho (cca 3,5 l).

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator