Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Rozvody / C5 III 1.6 THP
Hanz 397
12.04.2022 22:17 - Re: Rozvody / C5 III 1.6 THP
U??vate?
Sice VTi (1,6,5FS), ale dám to sem, abych nezakládal nové vlákno... Až dořeším tohle budu dělat rozvody.
Takže: motor při volnoběhu za tepla rozsvítí kontrolku tlaku mazání. Začalo to nepravidelně, teď už skoro pokaždé... Přitom motor maže, tlak je více méně v normě. Chyba snímač množství - zkrat. Vyměněn. Chyba už se neobjevila. Pro jistotu výměna i snímače tlaku. Kontrola kabeláže, kontrola funkce řízení olejového čerpadla. Vše bez zjevných závad. Kontrola uložení vaček (ok), kontrola drážek v prvním překladu vaček (ok), kontrola zpětných ventilů (ok) Tam jsem teda žádnou chybu ani nečekal, protože na řízení rozvodů byla kdysi sporadická chyba polohy sací vačky, což mohlo způsobit cokoliv. Ale neopakuje se.
No a teď k tomu, co jsem našel: ventilové víko, resp odlučovač plný čisté vody /emulze(foto) . Chladící kapalina se neztrácí. Olejový filtr (Mann) zhroucený, nafouklý, čistý(foto) . Zhroucený je kvůli doslova vystřelenému přetlakovému ventilu(foto) . Rozpadlý obtokový ventil ve víku filtru(foto) . Olej správný. Motor bez emulze a relativně čistý, bez nápadných karbonových úsad. Běžné opotřebení pro tenhle motor při stávajících km. Hydroštely všechny ok.
A moje otázka: setkal se s tímhle už někdo někdy? Nějaký nápad, co to mohlo způsobit?

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator