Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Economy Mode
myneur
30.03.2021 10:49 - Re: Economy Mode
U??vate?
Tony_Z napsal(a):
Baterie Varta Silver 77AH rok a půl stará. Economy mode po každém otevření kufru na nákupu u Tesca, ale i Lidlu....

Řešením v mém případě bylo nastavit v jednotce jinou kapacitu baterie.

Původně nastavená kapacita 70Ah - jednotka ji vyhodnotila na 60% nabití. A a jsem nabíjel, jak jsem nabíjel. Druhý den vždy Economy mode...

Po pouhém přepnutí (překonfigurování) v jednotce na 75Ah se rozehrálo rádio v autě (vypnul se Economy mode) a stav nabití vzrostl na 70%. Nic jiného, než změna z 70Ah na 75Ah v nastavení, provedeno nebylo!

Auto od té doby jezdí, jak má. Economy mode přichází až tehdy, kdy by skutečně měl přijít. A při nákupech již není třeba šaškovat.

… Paradoxně vložení silnější baterie, než je nastavena v systému způsobí předčasný Economy mode!


Díky Tony_Z.
Konečně vysvětlení problému a jeho ověření v praxi. Pokud by zde v diskuzi šlo pro nově přišivší toto „připinovat“ nahoru, pomůže to lidem, se stejným problémem.

A ano, rozlišujme, kdy je baterie špatná. A kdy je nová, jenom je auto blbě nastavené, protože servis neví, že by něco měl nastavovat. Mám bohužel stejnou zkušenost, že mi originál Citroën servis tvrdil, že při výměně baterie není potřeba nic nastavovat.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator