Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II
Tony_Z
08.04.2020 10:01 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II
99
LukoLVG, tak doufám, že jsi četl celé vlákno. :


Tony_Z - 09.05.2014 napsal(a):
Ano, stalo se mi něco podoného. Kousal se brzdič, aniž bych sáhl na ruční brzdu (lana nová, ručka se vracela jak nová).
Řešením bylo:
1. rozebrat brzdič - vyndat válec, který tlačí na brzdovou destičku
2. kouknout se na ten válec z druhé strany, je dutý a je v spojený s "šroubem" k samoštělu - válec a šroub jsou spojené ségrovkou.
3. vyndat ségrovku, vytáhnout šroub - je tam pár serepetiček, včetně těsnění, za kterým je pouze malinka vzduchová komora - měl jsem ji zalitou brzdovou kapalinou - to způsobovalo, že třmen stále přibržďoval. (tak jsem zjistil, kam patří to poslední těsnění ze zakoupený sady. )
Ta vzduchová bulina umožňuje, aby to trošku pružilo, kapalina nelze stlačit -> nepruží.

Není to odborné vyjádření, nestojím si za názvy popsaných věcí, ani za tím, že to funguje tak, jak jsem napsal v poslední větě. Pouze říkám, že jsem si již nevěděl rady a myslel jsem, že budu muset koupit nový - tím, co jsem napsal jsem třmen opravil a do současné doby bezproblémů funguje.


Když to pak řešíš každé 3 roky, tak tě to přestane bavit a koupíš nový.
edit: (Tedy, když už to kleslo na současnou cenu. Být o litr dražší, tak asi stále čistím a měním těsněníčka. )

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator