Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Vibrace auta při jízdě
sgt
22.11.2018 07:28 - Re: Vibrace auta při jízdě
U??vate?
sgt napsal(a):
Z ničoho nič mi začalo vibrova auto: najviac je to v okolí 50-70 km/h. Myslel som si že som stratil závažie, ale teraz som prezul na čerstvo vyvážené zimné pneu a vibruje stále.
- je to rovnaké na neutrál/zaradenú rýchlos, nemá na to vplyv zatáčanie, pridávanie, brzdenie.
- brzdami to asi nie je - brzdia krásne hladko bez vibrácií, kotúče čisté hladké
- vibrácie najviac cíti na spojkovom pedáli (keď sa jemne našliapne), vo volante skoro nič (asi preto, že je tam tožko silentov že sa tam nič nedostane )
Napadajú ma poloosy, ložisko, alebo dvojhmota (ale počas rozbiehania/vožnobehu nič neklepe...)

Máte nejaké nápady čo spravi aby som to identifikoval? Napadá ma pridvihnú jedno predné koleso do vzduchu a pri zabrzdenom aute ho roztoči motorom - neviem ale či to je dobrý nápad...

Tak kolesá som dal preváži a stále to vibruje, kolesá vyzerajú OK.
Ako sa dá skontrolova poloos? Keď s ňou zahýbem, tak necíti žiadnu vôžu - len keď otáčam kolesom vo vzduchu dožava/doprava, tak poču klopanie v diferáku na oboch stranách - to je ale asi OK.

BTW raz mi utrhlo pásku na źP manžete pri kolese a celý náboj bol ohádzaný vazelínou. V servise len nahodili novú pásku bez namazania - či to nemôže by ono.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator