Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Výměna palivového filtru
tomio
14.03.2017 08:00 - Re: Výměna palivového filtru
99
Tak jsem o víkendu měnil filtry (vzduchový a palivový) a šlo to vcelku dobře. 2.0hdi 16V 103kW. Dám pár informací pro úplné začátečníky.
Přístup je k tomu úplně ukázkový a u výměny palivového filtru dost pomohl přítel internet .link. Rozhodně doporučuji pořídit 27tku ořech, protože pak je povolování plastového víčka bezproblémové a neokoušete si tu plastovou matičku.
Starý filtr jsem vytáhl, odsál zbytek nafty v nádobce filtru a zkontroloval, jestli nic nezůstalo na dně nádobky. Tankuju Vervu od Benziny a nádobka byla úplně čistá (tak možná má cenu připlácet za "lepší" naftu). Nový filtr byl od Purfluxu a trochu mě zarazilo, že hrdlo filtru není ve víčku nádobky nijak zajištěné. Nesnažil jsem se filtr zarvat do víčka na sílu, ale přišlo mi, že tyhle dva díly (filtr a víčko nádobky) by mohli být k sobě přidělané lépe. Vyměnil jsem gumové těsnění na víčku a přes balónek jsem půl nádržky zalil naftou. Nasadil víčko s novým filtrem a polehoučku dotáhnul až po plastový doraz. Pak jsem povolil odvzdušňovák na vrchní straně víčka a balónem pomalu dočerpal naftu až z odvzdušňováku vytíkala nafta. Odvzdušňovák jsem přitáhl zpět, a nastartoval motor, který po dvou sekundách chcípnul. Tak jsem ještě třikrát zapumpoval balónkem (až byl balónek úplně tvrdý) a motor naskočil. Tentokrát vše OK. Ještě jsem nechal motor chvíli běžet, abych se přesvědčil, jestli to někde neteče a snad je vše v pořádku.
Po výměně filtru jede auto určitě líp (mám auto od léta a nevím,kdy měnil filtry předchozí majitel). Semtam jsem míval problém s jemným škytnutím (cuknutím) motoru při jemném přidání plynu (při normální akceleraci na třetinu plynu to nedělalo) a po výměně filtrů to jede plynule, bez cuknutí. Ještě je brzo hodnotit, ale troufnu si říct, že výměnu palivového filtru na RHF zvládne skoro každý

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator