Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Rozloučení s C5
Tortugas
15.02.2017 21:38 - Re: Rozloučení s C5
99
Tak i na mě došlo.. Pokud vše vyjde jak chci, tak koncem týdne půjde moje C5 do světa.. Připadám si trochu jak kdybych dával utratit psa, ale cca rok už podvědomě přemýšlím o změně. Autu je 10 let, má najeto necelých 170k a kromě trochu klouzající spojky, která se nezhoršuje, s ním víceméně nic není, takže si řeknete, že jsem vůl. Což samozřejmě máte pravdu, ale když jsem si začal počítat, co mě tak v nejbližším roce dvou asi potká, FAP, spojka, komplet letní/zimní obutí, tak jsem začal hledat náhradu. Tahle C5 byl můj třetí Citroen a nehledě na ústrky od okolí se se svojí láskou ke značce netajím a naopak ji slepě šířím dál, jenže u Citroenu prostě náhradu nemám. Řeknete si, že X7 je jasná volba, jenže mě to auto prostě nějak nesedí, z venku je to jeden z nejhezčích kombíků, ale vnitřek mě odrazuje. Nelíbí se mi palubka, pořádně se tam s svými dvěma metry nevejdu. Navíc jsem s tím nějakou dobu jezdil a ten pocit, že kormidluju jsem tam neměl, jako bych jezdil v nějaký napodobenině passatu. Je to čistě můj názor, nechci to auto urážet, ale pro mě každý můj Citroen měl vždycky něco co mě dostávalo, ale u C5 III to prostě necítím. Pak jsem přemýšlel o C-crosseru, protože manželka chce samozřejmě SUV Jenže je jich hrozně málo, několik jsem si jich byl projet a zkrátka jsem nenašel kus, který by neměl nějaké ale. To same u 4007. Pak už byl krůček k Outlanderu, takže jsem si najednou uvědomil, že už koukám i na jiný značky, což bylo dřív nemyslitelný. Mám dvě děti, dost cestuju, pořád tahám nějaký krámy, kola, takže něco velkýho chci, samozřejmě jsem tedy koukal i na Picasso. Dvě auta zpátky jsem měl první generaci, byl jsem s ním spokojený, ale opět, nesehnal jsem nic co by mi vyhovovalo. Nechtěl jsem 1,6 a těch rozumných 2.0 HDi je málo, plus jsem po očku přemýšlel o té poslední generaci, jenže tolik peněz se mi za auto dávat nechce. Navíc jsem úplnou krabici, myšleno typu Picasso, C8, Galaxy, Sharan, na kolech nechtěl, takže ve finále Picasso taky nic. Pak už jsem jel jen podle parametru, rok, výkon, cena bla bla, nic mě netlačilo, takže jsem různě koukal a vybíral. Výsledkem je, že v pátek si pojedu pro S-maxe a pokud se dohodneme na penězích, tak si ho i odvezu. Chtel jsem se sice klidne vrátit k benzínu, ale abych úplně nezradil, tak je tam 2.0 TDCi, což by měl být motor od PSA

Takže přátelé neříkám sbohem, spíš nashledanou! Jen musí Citroen přijít s něčím rozumným, ideálně tak do 3 let, abych si to za 6 let mohl koupit jako 3 roční, lehce jetou skoro funglovku

BTW, letní kola na hlinících mám na chatě, kam se mi pro ně teď jezdit nechce, C5 dám zřejmě protiúčtem rovnou v pátek, takže mi možná ty kola zůstanou.

Jinou fotku po ruce teď nemůžu najít. Švagr má C4, takže pokud mu tam půjdou, tak je nabídnu/daruju nejdříve jemu, ale kdyby je nechtěl, tak nemám představu za kolik se taková kola reálně prodávají? Prodával bych to bez gum, ty už jsem slíbil kolegovi na 5008, jsou tam i ty senzory tlaku. Stav je odpovídající stáří, ale nejsou nijak zrasovaný.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator