Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Vibrace auta při jízdě
Jetik
06.01.2015 21:00 - Re: Vibrace auta při jízdě
Za?iato?n?k
Kolegovia C5-kári!
Prešiel som si celé vlákno od začiatku, ale riešenie, či aspoň dobrú radu ako na problém s mojou C5 2.2 HDi 2001 som nenašiel. Mne sa totiž vibrácie začali prejavova asi na 190 000 km pri spomažovaní so zaradenou rýchlosou (brzdenie motorom) v špecificky úzkom intervale otáčok (cca 2000 ot/min) a pri zošliapnutí spojky, alebo pridaní plynu zmizli. Následne bola na 210 000 km (približne) vymenená spojka (kit) vrátane zotrvačníka, ale vibrácie nezmizli. Skôr sa zintenzívnili. Teraz v zime ich na začiatku jazdy nebada, ale po zahriatí je to znova zlé. Motor netrhá, pri zmene otáčok na vožnobeh (smerom hore aj dole) k žiadnym vibráciám nedochádza, teda od motora to asi nebude. Dnes som auto trochu prehnal po diažnici a vibrácie sú tam aj počas jazdy v žubovožných otáčkach, len podstatne menšie ako pri brzdení motorom pri tých 2000 ot/min. So zvyšovaním rýchlosti nad 80 km/h sa vibrácie stále zväčšujú, takže to vyvážením kolies asi nebude (to obvykle od určitej rýchlosti zoslabne). Pri cca 160 km/h som sa už zrýchžova kôli silným vibráciám neodvážil. Auto vibruje aj na vožnobeh dole kopcom. Predné aj zadné brzdové taniere po výmene (najazdené menej ako 10 000 km). Kolesá opakovane prevážené. V servise na nič neprišli, dokonca hovoria, že aj poloosi sú v poriadku. Mám ale s nimi svoje skúsenosti. Čo s tým? Poradí niekto?
Ďakujem.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator