Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Propadani brzdoveho pedalu
igok
18.09.2014 21:07 - Re: Propadani brzdoveho pedalu
VIP
podobny problem so samostavom som riesil kamaratovi na Opel Astra.
Na STK ho upozornili ze lave zadne kolo ma mensi brzdiaci ucinok pri normalnom brzdeni aj pri rucnej ale ze celkovo to nieje az take zle, tak ho nechali prejst . Nechapal tomu lebo platnicky na vsetkych kolach mali minimalne 70% povodnej hrubky (auto v tom stave kupil).
Brzdy nechal viac krat kontrolovat v nejakej "garazovej firme" nechcem radsej menovat . Vraj mal vsetko v poriadku, od platniciek cez kotuce, brzdovu kvapalinu, lana a lanovody rucnej az po tiahlo rucnej na valceku. Kedze problem bol vzadu, tak to velmi nepocitoval, iba ho stvalo ze na rucnu mu brzdilo prakticky len jedmno kolo. Jazdil stym skoro rok kym sa odhodlal ze sa na to spolu pozrieme.
Predchadzala tomu drobna kolizia na mokrej ceste v zakrute z kopca, ktoru nastastie ustal. Ja som siel vtedy pred nim a zakrutou som v pohode presiel rovnakou rychlostou ako on. Neskor sme si uvedomili ze to mohol sposobit rozdielny brzdiaci ucinok zadnych kolies.
Kontrolovat sme zacali rovnako ako v servise, kotuce platnicky, lana a lanovody vsetko chodilo lahko a bolo v poriadku. Az na to ze brzdic aj platnicky mali nejak vacsiu volu ako som ocakaval a ako bola na druhej strane. Nato sme kontrolovali vodiace tycky brzdica, vyzerali OK. Potom som mu zacal vysvetlovat ako funguje samostav a vtom mi to prislo. Hybal som tiahlom na valceku a vsimol som si ze piestik sa vracal tu istu drahu ako som ho vytlacil a vobec sa neposuval sa dopredu. Potom sme skusili slapat pedalom, piestik sa zacal sunut von trochu viac ale spat sa vracal minimalne 3 mm co mi prislo hodne.
Samozrejme ze bol v prdeli samostav. Podarilo sa nam zohnat na vymenu repasovany valcek za dobru cenu, tak sme nejaku opravu uz neriesili. Po vymene valceka zacali brzdy fungovat tak ako treba

prepac Najk, az teraz mi doslo ze pisem off topic, kludne to vymaz ak to uznas za vhodne

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator