Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: automatická převodovka - sekání při zahřátí
jruze
01.08.2014 20:34 - Re: automatická převodovka - sekání při zahřátí
U??vate?
kleki napsal(a):
Tak po viac ako roku som sa konečne dostal k oprave hydrobloku v automatickej prevodovke AM6. Dlho som pátral a rozhodoval sa či hydroblok vymeni alebo ho necha repasova. Repasia ako som sa na youtube dozvedel spočíva vo výmene opotrebovaných púzdier na lineárnych solenoidoch ktoré priamo ovládajú prevodovku a sú umiestnené na hydrobloku. Je tam aj celkom slušný návod ako sa to dá urobi ale sú k tomu potrebné špeciálne prípravky a potom ešte nastavenie hydrobloku na stolici ,tak túto možnos som zavrhol. Na okolí teda v ČR a SK som oslovil niekožko firiem čo sa automatmi zaoberajú a tí mi ponúkli len nový hydroblok za cca 900 éčiek čo sa mi zdalo dos veža peňazí a že repasiami sa oni nezaoberajú. Tak som teda pátral ďalej a nakoniec sa mi podarilo nájs v PL cez allegro firmu ktorá robí repasy hydroblokov a celkové opravy automatov na všetky možné typy prevodoviek okrem DSG. Ďalší problém nastal , že oni robia len pre požský trh. Tak som našiel firmu AUTOFRA , ktorá to vie sprostredkova a všetko vybaví za vás.
Hydroblok som teda vymontoval podža Jumepovho návodu a poslal na opravu. Za cca 10 dní sa mi vrátil zrepasovaný a dnes som ho konečne zamontoval spä do auta. Popritom samozrejme výmena oleja za nový (celkom sa mi teraz pri vymontovanom bloku podarilo vymeni až 5l oleja) kontrola hladina pri správnej teplote a načítanie adaptívnych hodnôt elektromagnetických ventilov cez diagnostiku. Všetko som to urobil a nakoniec som sa šiel previes s autom. Konečne to bolo super zvezenie , bez šklbania a kopania prevodovky a hlavne to že som si už nemusel dáva pozor na preradenie medzi 2a3 a potom 4a5 , kde mi to robilo najväčšie problémy. Za ten čas čo mám auto som si už zvykol na tú chybnú prevodovku takže nebol problém s tým jazdi bez kopania ale až teraz to bude ono a budem si môc zača užíva automatu naplno.
Ak máte niekto podobné problémy , tak určite doporučujem opravu hydrobloku pretože mňa to vyšlo cca 1/3 ceny nového dielu + doprava a provízia za sprostredkovanie čo bolo asi tak 45 eur. Poliak garantuje , že je to rovnocenný diel ako nový a dáva záruku na opravu 12mesiacov tak uvidím. Dúfam , že nerobím predčasné závery a prevodovka bude fachči dlhú dobu bez problémov.


C.C.C.A. - určitě se budou hodit více lidem.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator