Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Elektrická parkovací brzda / C5 III
igok
19.03.2014 21:59 - Elektrická parkovací brzda / C5 III
VIP
citujem
shalafi
Město: Bratislava, Auto: Citroën C5 III 2.0 HDi 163k FAP (120kW) Počet příspěvků: 49

Nehovorim, ze vpredu brzdi rucna. Podla manualu sa to vola "Dynamicke nudzove brzdenie" a stabilitu pri tom vraj zabezpecuje ESP - a ESP ti moze pribrzdit ktorekolvek koleso(?). Realne som s elektronickou ruckou nebol na snehu schopny driftovat ani trochu a to som sa poriadne snazil Ak v zakrute na snehu ides na hrane a vtedy potiahnes klasicku rucnu brzdu, tak ta predbehne zadok .. pri tomto je to ako keby si dupol na brzdu a vdaka ESP jednoducho zastavis a nic efektne/zabavne sa nestane. Porovnaval som to aj s normalnym brzdenim nohou (tiez na snehu) a co sa tyka brzdnej drahy bolo to prakticky rovnake. Ak by to "Dynamicke nudzove brzdenie" pouzivalo iba "rucnu brzdu", tak by zastavenie tymto sposobom muselo trvat ovela dlhsie ako pri normalnom brzdeni.


Chcem potvrdit to co pise shalafi.
Ja som skusil v malej rychlosti na prachu zabrzdit auto elektrickou rucnou brzdou. Nesnazil som sa o nijake manevre, skratka som v priamom smere asi v 30 zatiahol rucnu a bol som velmi prekvapeny ako ryhlo auto zastavilo, navyse som mal pocit ze citim a pocujem brzdit predne kolesa. Ked som vystupil z auta stopy v prachu mi potvrdili ze to nebol len pocit.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator