Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: EGR ventil - čištění
POPCORNcz
28.09.2013 18:30 - Re: EGR ventil - čištění
Za?iato?n?k
Zdravím a přidám něco málo k čištění EGR.Rozhodl jsem se pro jeho vyčištění,protože při nižších otáčkách by na okamžik motor ztratil výkon,takové cuknutí.Nic závažné,ale poradil jsem se s mechanikem a poradil mě,že by to mohlo být EGRem.Druhý důvod byl,že už točím přes 100tisíc a tak ji to neuškodí.Tak jsem otevřel kapotu a hurá na to.Demontoval jsem filtr vzduchu a dvě trubky.Jedna kovová,která vrací část zplodin do sání,druhá gumová s opletem co odvádí olejové výpary.Pak jsem doslova klekl do motoru a odšrouboval EGR.Drží na čtyřech šroubech,celkem dobře přístupných, používal jsem zrcátko.Je tam ovšem ještě jeden s kterým byl problém.Je hodně zespodu a je na imbus.Je to jen pomocný asi kvůli rezonancím a nemusíte ho vyšroubovat celý.EGR se vysune.Uff,je venku.Pozor ! mezi EGRem a výměníkem je těsnění,a vám nespadne dolů.Při pohledu do útrob EGRu jsem uzřel nános sazí.Nedivil bych se,že se může nějaký kousek uvolnit a dostat se mezi klapku,tím způsobit netěsnost.Mohli by jsme začít diskuzi o čištění pomocí různých přípravků,ale nevěřím že by to vyčistily jako já ručně. Kam by asi šli ty kousky částic?poznámka autora. Po odstranění hrubých nečistot jsem použil čistič na disky,což rozpustilo zbytek.Zespodu EGRu je krytka která ukrývá mechanismus pro otvírání klapky,a byl taktéž lehce zanesen.Zbývalo dát vše zpět.Zabralo mě to dopoledne,snad bude pokoj na dalších 100tisíc.Přikládám i fotky. A se vám daří.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator