Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Antipollution system faulty - benzínové motory
jumep
13.06.2013 21:34 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory
Moder?tor
mam otazku do plena
1.8i
za studena zle startuje, zhasina, hada sa
asi takto, rano prides k autu, odomknes, nastartujes, chyti a hned ako ma ist regulovat ho zadusi, takto si start zopakujes asi 7x - potom to nejako udrzalo pod plynom otacky az kym sa to troska nezohrialo a potom to ide ok
- vymenil som podtlakove cidlo, zlepsilo sa to .. uz nezhasina, nastartuje a ide povedzme normalne, len sa to hada, pridusa a seka sebou, pri stupeni na plyn sa to pridusi a az potom nabehnu otacky
diagnostika hlasi chudobnu zmes
po zohriati sa to tvari na jazdny pocit absolutne OK, aj volnobeh ide uplne normalne

v riadiacke neni moznost adaptacie (skusil by som len ci neni rozladeny z toho zleho cidla)
- lambda ukazuje ok (aj predna aj zadna osciluje)
- klapka je cista
- sviecky maju 7000km
- pise to chudobnu zmes, ale ked som mal vonku sviecky a meral tlaky tak to smrdelo benzinom nadaleko a bolo mokre ako prechlastane
- tlaky ok (12 vsetky 4 valce)
- rozvod znova skontrolovany a ok
- po zohriati to ide absolutne kludne
- merany podtlak je ustaleny (pozeral som ho az ked to bolo zohriate, este pozrem rano), jedine co je mimo normu (predpisanu, realny udaj netusim) je klapka sania na 14% - udavana hodnota ma byt 4%

podla spravania sa toho mi neni jasne na co sa zamerat, diera v sani by sa myslim prejavovala stale, aj po zohriati by to blblo
lambda tam bola menena (kedy netusim, je to nejaky univerzal) - tu by som to videl na moznost ze mera bludy
ina klapka je na tom rovnako aj s hodnotami
rozvod som menil a pre istotu este raz skontroloval, sedi uplne presne
egr som mal odpojene - bez zmeny

napada niekoho nieco konstruktivne?

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator