Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: automatická převodovka - sekání při zahřátí
kleki
13.05.2013 16:53 - Re: automatická převodovka - sekání při zahřátí
99
Chcel by som poprosi o nejaké rady poprípade pomoc pri riešení môjho problému. Vlani som si kúpil jazdený Citroen C5(r.v.05/2006) 2.0HDI 100kW so 6 stupňovým automatom (mal by by Aisin Warner TF 80 SC)
S autom som zatiaž najazdil okolo 7-8000km a už od začiatku ako mám auto sa mi občas stáva že pri preraďovaní z 2 na 3 prevodovka akoby dvojku vyradila , vybehnú otáčky motora vyššie a za 1-2 sekundy potom zaradí trojku pričom samozrejme ten automat kopne. Toto sa stáva výlučne pri vyššej záaži keď je plynový pedál stlačený tak 45% a viac a stáva sa to výlučne len pri preraďovaní medzi 2a3. Keď sa napríklad na križovatke rozbehnem s citom a postupne preradí bez šklbnutia až do trojky potom už ostatné stupne nerobia problémy , môžem na pedál šliapnu viac a prevodovka radí bezchybne bez kopania. Snažím sa jazdi tak aby to nekopalo ale občas neodhadnem silu stlačenia plynu a potom to kopne medzi 2a3. Cez diagnostiku som prezeral či náhodou nebude zapísaná závada automatickej prevodovky , ale všetko je bez chýb. Olej v automate som menil (čiastočná výmena cca 3l) podža odporúčaní som tam dal Mobil ATF3309. Starý olej čo som vypustil bol čistý a bez zápachu spáleniny a podža počítadla najazdených km cez diagnostiku bol menený približne pred 12000km (predchádzajúci majitež). Hladinu som skontroloval pri zohriatí oleja na 60 stupňov a pri naštartovanom motore na vožnobeh v polohe P. Predtým som prebehol všetky polohy voliča. S autom sa dá bez problémov jazdi a dá sa to nauči sa plynule rozbieha po 3 prevodový stupeň aby to nekopalo , ale to nie je riešenie. Ešte jeden poznatok , pri použití sekvenčného radenia to radí lepšie a určite to menej kope pretože keď preraďujem , tak mierne povolím plyn ako pri manuáli a ešte jedna vec , častejšie to robí po zahriatí. Keď je olej chladný , tak to neurobí až po takých 5-10km .
Našiel som na fóre príspevky v ktorých sa píše , že AM6-tky do 2006 roku mali problémy s hydroblokmi ale nevie náhodou niekto ako sa prejavovali tie závady s hydroblokmi ?
Je mi viacmenej jasné , že je potrebná oprava prevodovky , ale či postačí len výmena hydrobloku čo by bolo možné asi aj bez demontáže prevodovky z auta , alebo je potrebná aj výmena lamiel a ostatných dielov.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator