Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: interval výměny oleje v manuální převodovce
najk
19.08.2012 20:52 - Re: interval výměny oleje v manuální převodovce
99
zhrado napsal(a):
To by som chcel vediet čo. Ja som vymenil pre istotu a za mrazov mierne za 2 cez zuby. Tacho má pred 200 000km - skutočné netuším. Olej vytiekol čistý, pekný, až mi ho bolo žúto . Dal som total. Po výmene žiadna zmena. Kua. ....


třeba ho někdo měnil před tebou ja jsem nechal měnit asi po 130000 a po 6 letech a opravdu byl čistý, ALE po chvilce v nádobě byla taková hezká metalíza!!! NIC není doživotní - je to dle mně blud ("normálně" má auto jakou životnost?? řekl bych tak do 7 let, to jen my je udržujeme a prodlužujeme životnost a měníme a měníme díly, které to mají za sebou. Proč se u motorového oleje (dle značek) píše, že sa má měnit po x km nebo po vymezeném čase. Asi tím , že olej mění časem některé své vlastnosti a jedna z nich se jmenujeviskozita a není rozhodující, že olej je čistý, ale jaké má vlastnosti po určité době!!!!! Na lodi jsme dávali olej do laborky a ty nám teprve určili zda - ,li nutná výměna a to podotýkám, že někdy vypadal jako mazut a přitom ještě nebyl na výměnu. Je každého věc jak se k tomu postaví.....

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator