Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: tmavící folie na skla
draceq
14.01.2011 19:45 - Re: tmavící folie na skla
99
Tak jsem si dal tu práci a našel to v oficiálním znění. Zatmavení skel podléhá vyhlášce č. 341/2002 Sb., o schvalování technické způsobilosti vozidel, která je prováděcí vyhláškou k zákonu č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel. Podmínky pro schválení automobilu do provozu jsou uvedeny v příloze č. 1 v seznamu č. 2 vyhlášky č. 341/2002 Sb. Podle uvedené vyhlášky musí skla osobního automobilu plnit technické požadavky předpisu EHK OSN č. 43 nebo tytéž požadavky stanovuje technická norma států EU (směrnice 92/22/ES).

Jeden z požadavků je, aby prostupnost předního skla byla větší než 75 % a prostupnost bočních skel v úrovni řidiče větší než 70 %. Takže jsem se sekl o 5% u těch bočních. Jo a mimochodem - když se to vezme kolem a kolem, tak skla s prostupností okolo 70 % se na pohled jeví jen jakoby kouřová, takže bych to s tmavšíma foliema dopředu moc legálně neviděl. nevím, kolik má prostupnost sklo C5 natónované z výroby, ale můj tip je tak okolo 80 - 85%. Tady u nás půl bídy, ale v Deutschlandu nebo v Rakousích by se mohli kluci uniformovaní vyřádit.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator