Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení
alx
19.02.2008 18:17 - Dodatečně montovaná světla pro denní svícení
Administr?tor
Po nejake dobe kdy jsem uvazoval o instalaci dennich svetel jsem tak ucinil.
Zakoupil jsem tyto homologovana LED denni svetla - .link.

A jednoho dne jsem se dal do montaze.
Bylo nutne upravit mrizku narazniku pro umisteni svetel a tak aby se dala svetla rozume upevnit - .link. a .link. .
Upevneni je provedeno malym kouskem plechu, ktery je pripevnen primo k mrizce jednim sroubem a dvemi nyty.

Elektroistalace take nebyla narocna.
Svetla jsou zapojena tak, aby se rozsvitila vzdy po otoceni klicku dop polohy 2, tedy polohy, ve ktere je klicek po nastartovani za behu motoru. Zhasnou ve chvili, kdy se at uz pomoci soumrakoveho senzoru (popr. destoveho), nebo rucne zapnou svetla. Zhasnou se jiz pri prepnuti prepinace do polohy parkovacek, tak, jak hovori zakon. V zapojeni jsou dve rele, jedno ktere spina denni svetla a druhe, ktere je odpoji pro rozsviceni normalnich svetel.

Zde je vysledek - .link. a .link. ,pokusim se casem dodat lepsi foto

Soucasne s montazi dennich svetel jsem rovnou domontil i mlhovky, bez kterych asi nedokazu zit Takze jsou tam take videt. Zapojene jsou tak jako u originalu, cili zapnou se prvnim otocenim packy svetel dopredu (nutno povolit diagnostikou).

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator