Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II
del42sa
20.12.2009 11:11 - Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II
99
Ahoj všichni,

včera se mi stal takový problém, jel jsem z práce a po nastartování a odbrždění ruční brzdy jsem zjistil, že auto nějak divně jede , ztěžka se rozjíždí jako by bylo zablokované kolo, nicméně jsem se rozjel a nějak jsem pokračoval v cestě. Přesto jsem měl pořád pocit, že auto jakoby brzdí. Tak jsem při cestě z kopce na chvíli vyřadil, a auto opravdu zpomalovalo aniž bych stál na brzdě. Jel jsem dál malou rychlostí cca 40 km/h.Protože se mi to celé nezdálo tak cca po ujetí 1 km jsem zastavil a vystoupil z auta. Když jsem kouknul na pravé přední kolo, tak brzdový kotouč svítil uplně rudě jak byl rozpálený... ( pravé přední kolo pořád brzdilo) Chvíli jsem přemýšlel co dál, jestli to auto někam odstavit a jít domů pěšky nebo zkusit jet dál. Chvíli jsem ještě počkal a znovu se pokusil rozjet, zdá se že tím teplem tam něco povolilo (rozmrzlo ?) a pravé přední kolo se už neblokovalo, nicméně se mi poté několikrát rozsvítila kontrolka service, "opotřebené brzdové destičky". Nevím jestli to způsobil mráz, předtím se to nestalo. Podotýkám, že destičky i kotouče byly na nedávné kontrole (cca 2měsíce zpátky) v dobrém stavu a měly před sebou určitě ještě několik tisíc kilometrů do výměny !
Je možné že při zatažení ruční brzdy přimrzly přední brzdové třmeny a pak když jsem ráno odbrzdil, že by se neodtrhly od kotouče ? Nebo to ukazuje na jinou závadu a ruční brzdou to nemá nic společného ? Je možné že by se jeden z třmenů nerozvíral a pořád přibržďoval jedno kolo ? (ABS žádnou závadu nehlásilo)

Tak se chci zeptat, zda se s tím už někdo setkal ????


Zdeněk

PS: poraďte dobrý servis v Praze

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator